ČF5, středa 23.3.1994 od 17:00 hodin, Palác kultury a sportu
Vítkovice

Branky: 59. Kysela – 24. Malinský, 43. Jiroutek, 49. Lubina. Rozhodčí: Haber – Pouzar, Bohdal. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:0. Diváci: 9613 (vyprodáno). Průběh utkání: 0:3, 1:3. Konečný stav série: 2:3.
Vítkovice: Vašíček – Škuta, Kysela, Holaň, Javín, Kramný, Plánovský – Kaděra, Šimíček, Folta – Peterek, Kotala, Badal – Pavlov, Znarok, Zdráhal – Varaďa, Piskoř, Sikora. Trenéři: Alois Hadamczik a Vladimír Vůjtek.
Dynamo Pardubice: Biegl – Měsíček, Malinský, Kapulovskij, Jančařík, J.Filip – Šejba, Jiroutek, Lubina – Pospíšil, Král, Procházka – Hejduk, M.Filip, Slabý. Trenéři: Marek Sýkora a Petr Hemský.

V pátém rozhodujícím čtvrtfinálovém utkání play off v Ostravě zvítězily Pardubice nad domácími Vítkovicemi po dobrém taktickém výkonu 3:1 a postoupily do semifinále hokejové extraligy, ve kterém se střetnou s pražskou Spartou.

Vítkovičtí hokejisté, kteří od začátku utkání hráli na čtyři útoky, měli úvodních deset minut převahu, ale počátečního náporu nevyužili ke vstřelení vedoucí branky. Hosté se sice v první třetině převážně bránili, ale velmi často se pokoušeli o rychlé protiútoky.

Největší šanci v úvodní šanci měl v 10. minutě pardubický útočník Hejduk, který bleskově projel vítkovickou obranou, avšak sólový nájezd neproměnil. V závěru třetiny měl domácí tým výhodu přesilové hry, ale výborného golmana Biegla v brance Pardubic nepřekonal.

Vítkovice začaly hrát ofenzivně i ve druhém dějství, ale Pardubice velmi pozorně bránily a první příležitost využily ke vstřelení gólu. Ve 24. minutě vystřelil pardubický obránce Malinský od modré čáry a brankář Vítkovic Vašíček jeho poměrně slabou střelu k překvapení všech pustil za svá záda.

Přestože v závěrečných minutách druhé třetiny domácí neustále útočili, vyrovnat nedokázali, ačkoli měli hodně možností ke skórování. Největší v 38. minutě Kotala, ale zblízka minul pardubickou branku.

Úvod poslední třetiny vyšel lépe hostujícímu celku, ve kterém Jiroutek po akci Šejby s Lubinou zvýšil stav utkání ne 43. minutě na 2:0.

Hosté se i v dalším průběhu zápasu spoléhali na zajištěnou obranu a rychlé brejky. Ve 49. minutě ujela po pravé straně zkušená dvojice Šejba – Lubina a posledně jmenovaný dal třetí branku Pardubic, kterou definitivně zlomil odpor Vítkovic.

V závěru zápasu byl vyloučen útočník Slabý z Pardubic, Vítkovice odvolaly brankáře a Kysela vstřelil v 59. minutě jedinou branku domácího mužstva.

Vzájemné zápasy 1993/1994
21.9.93 Dynamo Pardubice – Vítkovice 3:0