Extraliga ledního hokeje, ČF3, neděle 20.3.1994, Zimní stadion města Pardubic

2:1sn
1:1, 0:0, 0:0 – 0:0 – 1:0
Branky: 15. Král, rozhodující samostatný nájezd Hejduk – 1. Holaň. Rozhodčí: Haber – Fedoročko, Pešan. Vyloučení: 3:5. Bez využití. Diváci: 5244. Průběh utkání: 0:1, 2:1. Stav série: 2:1.
Dynamo Pardubice: Biegl – Měsíček, Malinský, Kaplovský, Jančařík, J. Filip, Střída – Šejba, M. Filip, Lubina – Pospíšil, Král, Procházka – Hejduk, Blažek, Slabý. Trenéři: Marek Sýkora a Petr Hemský.
Vítkovice: Vašíček – Holaň, Malík, Škuta, Kysela, Přibil, Javín – Peterek, Kotala, Ryšánek – Kaděra, Šimíček, Badal – Piskoř, Znarok, Sikora. Trenéři: Alois Hadamczik a Vladimír Vůjtek.

Velmi slušná návštěva 5244 diváků očekávala pokračování úspěšného tažení pardubických hokejistů. Přišla však 18. vteřina první třetiny, Peterek přihrál Holaňovi a pardubickým zmrzl úsměv na rtech – 0:1. Neuplynula ani minuta a mohlo to být 0:2. Osamocený Kaděra však Biegla nepřekonal.

Pardubičtí přidali na důrazu a výsledkem byla řada závarů před Vašíčkovou brankou. Štěstí však líbalo vítkovického brankáře ze všech světových stran, a tak zůstalo dlouho pouze při infarktových stavech bez brankového efektu. V 15. minutě však ostrostřelec Král překonal výtečného Vašíčka a srovnal stav na zasloužených 1:1.

Ve druhé třetině začali lépe Pardubičtí, kteří stále více zaměstnávali vítkovického brankáře. Ten však odolával tvrdým střelám pardubických hráčů, stejně jako na druhé straně Biegl likvidoval jednu šanci za druhou, kterou si vypracovávali hokejisté z Vítkovic.

Mezi 27. až 33. minutou převzaly taktovku Vítkovice. V 36. minutě však přišel krosček Javína na Slabého, následoval pěstní souboj, trojí vyloučení a bylo po převaze. V závěru druhé třetiny měli gólové šance pardubičtí Král a Šejba, výsledek 1:1 se však nezměnil.

Třetí třetina přinesla oboustranně výborný hokej s množstvím šancí, ale bez brankového efektu. V 55. minutě mohl rozhodnout vítkovický Badal, Biegl však skvěle chytil. Závěr třetí třetiny přinesl zvýšený tlak Vítkovic, Biegl však čaroval, a tak i po 60 minutách zůstal stav nerozhodný.

O všem mělo rozhodnout prodloužení. Ani v něm však branka nepadla, a tak přišla na řadu atraktivní trestná střílení. Šťastnější byli nakonec domácí po jediném proměněném trestném střílení v podání dorostence Hejduka.