ČF2, čtvrtek 17.3.1994 od 17:00 hodin, Palác kultury a sportu
Vítkovice

Branky: 12. Badal, 25. Peterek – 5. a 53. Král, 32. Hejduk, 51. Procházka. 58. M. Filip. Rozhodčí: Homola – Brázdil, Halas. Vyloučení: 5:5. Využití: 0:1. Diváci: 8095. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:5. Stav série: 1:1.
Vítkovice: Hlinka (52. Vašíček) – Holaň, Plánovský (6. Škuta), Wolf, Kysela, Kramný, Javín – Peterek, Kotala, Ryšánek – Kaděra, Šimíček, Folta – Varaďa (41. Sikora), Piskoř (46. Piskoř), Badal. Trenéři: Alois Hadamczik a Vladimír Vůjtek.
Dynamo Pardubice: Biegl – Měsíček, Malinský, Kapulovskij, Jančařík, J. Filip, Střída – Šejba, M. Filip, Lubina – Pospíšil, Král, Procházka – Hejduk, Blažek, Slabý. Trenéři: Marek Sýkora a Petr Hemský.

V druhém čtvrtfinálovém utkání v Ostravě zvítězily Pardubice po dobrém, taktickém výkonu nad Vítkovicemi 5:2 a upravily stav play off na 1:1.

Zápas na ostravském ledě se pro domácí nevyvíjel dobře. Ve 4. minutě byl vyloučen obránce Kysela a hosté početní převahu v následující minutě využili ke vstřelení vedoucí branky Králem po vtipné akci Procházky a Pospíšila. O minutu později byl zraněn pukem v obličeji zkušený bek Vítkovic Plánovský a byl vystřídán juniorským reprezentantem Škutou.

Vítkovický tým však nepříznivý vývoj utkání nedeprimoval a Badal ve 12. minutě po kombinaci s Kaděrou a Šimíčkem vyrovnal. Od začátku druhé třetiny se Vítkovice prosazovaly rychlou kombinanční hrou, kterou se Pardubice snažily eliminovat agresivním bráněním téměř po celém kluzišti. Vítkovičtí hokejisté se i přesto dostávali do gólových šancí a ve 25. minutě Peterek upravil skóre střetnutí na 2:1.

Hostující celek však nerezignoval a Hejduk ve 32. minutě vstřelil vyrovnávací branku a Král po přesné přihrávce od Pospíšila znovu hosty dostal do vedení.

V závěrečné části hrály sice Vítkovice s maximálním úsilím, avšak příliš nepřesně, a tak pozorně hrající pardubická obrana v čele s výborným brankářem Bieglem s přehledem likvidovala snahu Vítkovic o vyrovnání.

Pardubice, přestože hrály se zajištěnou obranou, se velmi často pokoušely překvapit Vítkovice rychlými protiútoky. V 51. minutě se to dokonale podařilo Procházkovi, jenž upravil stav zápasu na 4:2 pro hosty a definitivně zlomil odpor domácích.

Po tomto gólu vystřídal v brance Vítkovic Vašíček Hlinku. Vítězství hostujícího celku pečetil pátým gólem po skvělé sólové akci Martin Filip v 58. minutě.

Vzájemné zápasy 1993/1994
21.9.93 Dynamo Pardubice – Vítkovice 3:0