ČF1, středa 16.3.1994 od 17:00 hodin, Palác kultury a sportu
Vítkovice

Branky: 25. Kaděra, 25. Varaďa, 39. Peterek, 40. Plánovský, 47. Ryšánek – 10. Pospíšil, 46. Procházka, 58. Král, 59. Pospíšil. Rozhodčí: Haber – Křivský, Dvořák. Vyloučení: 6:2. Bez využití. Diváci: 7898. Průběh utkání: 0:1, 4:1, 4:2, 5:2, 5:4. Stav série: 1:0.
Vítkovice: Hlinka – Holaň, Plánovský, Wolf, Kysela, Kramný, Javín – Peterek, Kotala, Ryšánek – Kaděra, Šimíček, Folta – Varaďa, Piskoř, Badal. Trenéři: Alois Hadamczik a Vladimír Vůjtek.
Dynamo Pardubice: Biegl – Měsíček, Malinský, Kapulovskij, Jančařík, J. Filip, Kutílek – Šejba, M. Filip, Lubina – Zadina (21. Jiroutek), Král, Procházka – Hejduk, Blažek, Pospíšil. Trenéři: Marek Sýkora a Petr Hemský.

Vítkovice rozhodly o svém vítězství nad Pardubicemi ve velmi dobrém utkání ve druhé třetině, ve které vstřelily čtyři branky.

V ostravském Paláci kultury a sportu produkovaly oba celky od začátku zápasu rychlý, kombinační hokej. V úvodu utkání měli sice výraznou převahu vítkovičtí hokejisté, ale skórovat nedokázali, přestože vyložené gólové šance měli Holaň, Ryšánek a Kaděra.

Hosté se postupně vymanili z defenzivy a v 10. minutě vstřelili Pospíšilem jedinou branku první třetiny, když pardubický útočník pohotově tečoval střelu obránce Jana Filipa. V závěru úvodní části byl dvakrát vyloučen vítkovický Holaň, avšak pardubičtí hráči žádnou přesilovku nevyužili.

Druhou třetinu domácí zahájili opět mohutným náporem a ve 25. minutě Kaděra zblízka vyrovnal a ještě v téže minutě dostal Varaďa Vítkovice do vedení.

Pardubice dva inkasované góly v rychlém sledu za sebou nezlomily a téměř až do konce třetiny odolávaly tlaku Vítkovic, které se střelecky prosadily až v posledních dvou minutách.

V 39. minutě skóroval Peterek a ve 40. minutě zvýšil na 4:1 obránce Plánovský. Na obě branky nahrával Kotala. V závěrečné části začali hrát s větším nasazením hosté a Procházka ve 46. minutě po skvělém sólu snížil na 2:4.

Avšak hned v následující minutě vítkovický Ryšánek projel elegantně mezi pardubickými obránci a snadno oklamal i brankáře Biegla a svůj výborný výkon v celém utkání korunoval pátým gólem. V závěrečném náporu hostující tým dvakrát skóroval v 58. minutě při hře čtyři na čtyři Králem a v 59. minutě Pospíšil na 4:5.

Pardubice osmnáct sekund před koncem odvolaly brankáře, ale vyrovnat se jim už nepodařilo.

Vzájemné zápasy 1993/1994
21.9.93 Dynamo Pardubice – Vítkovice 3:0