UM4, úterý 14.3.1995 od 17:30 hodin, Zimní stadion města Pardubic

Vítkovice
5 p

Třetiny: 1:1, 3:2, 1:2 – 0:0.
Branky: 16. Blažek, 29. Procházka, 31. Říčar, 38. Šejba, 49. Pospíšil – 10. Folta, 33. Javín, 35. Ryšánek, 47. Folta, 53. Kramný. Rozhodčí: Homola – Dvořák, Křivský. Vyloučení: 4:5, navíc Chlubna (Vítkovice) 10 minut osobní trest. Využití: 1:1. Diváci: 1793. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:3, 4:3, 4:4, 5:4, 5:5.
Dynamo Pardubice: Salfický – Mečiar, Antonín, Říčař, Kostka, Píša, Jančařík, Pácal, Malinský – Šejba, Zajíc, Jantovský – Král, Kastner, Pospíšil – Hejduk, Blažek, Procházka – Zadina, Sekera.
Vítkovice: Vašíček – Kramný, Kysela, Škuta, Mareček, Wolf, Javín – Černý, Moravec, Šebesta – Chlubna, Šimíček, Fraš – Glas, Ryšánek, Folta.

Předposlední hokejové utkání extraligy na pardubickém ledě nepřineslo hokej nadprůměrné úrovně, spíše naopak. Skončilo zaslouženou dělbou bodů.

Domácí celek, který tentokrát nastoupil v brance se Salfickým místo Biegla, začal tradičně náporem, ale Vítkovičtí se nejen ubránili, ale v 10. min. šli dokonce Foltou do vedení. Zasloužili se o to důraznější a jednoduchou kombinační hrou. Pardubické mužstvo hrálo dost komplikovaně, ale v 16. min. Blažkem vyrovnalo.

Ve druhé třetině tempo hry nestouplo, zůstalo stále jen vlažné a nezvýšily je ani dvě branky, které v polovině utkání posunuly HC Pardubice do dvoubrankového vedení.

Severomoravský celek ale nekapituloval a v 35. min. dokázal srovnat skóre zápasu. Poslední slovo v této části hry měl zkušený reprezentant Šejba, který v 38. min. zajistil domácím vedení. Z něho se těšili do 47. min., kdy Folta svým druhým gólem vyrovnal. V těchto fázích se hrálo dost nečistě, diváci moc dobrého hokeje neviděli.

Pardubičtí ve 49. min. se znovu ujali Pospíšilem vedení, když křídelní útočník druhého pardubického útoku těsně tečoval před Vašíčkem střelu svého spoluhráče Krále.

Ale ani hosté ještě nesložili zbraně a podařilo se jim v 53. min. znovu srovnat skóre. To se do 60. min. už nezměnilo a muselo se prodlužovat. V prodloužení oba celky příliš snahy po vstřelení branky neukázaly. Nejlepšími hráči byli určeni Blažek a Ryšánek, který asistoval u všech pěti branek vítkovického mužstva.

Vzájemné zápasy 1994/1995
23.9.94 Dynamo Pardubice – Vítkovice 5:4