HC DYNAMO PARDUBICE

Extraliga ledního hokeje, UM1, neděle 5.3.1995, Palác kultury a sportu

Vítkovice

1:2, 0:2, 1:1
Branky: 8. Šebesta, 55. Kaděra – 3. Hejduk, 6. Šejba, 25. Šejba, 38. Král, 60. Král. Rozhodčí: Homola – Furmánek, Grochol. Vyloučení: 3:4 navíc Kastner (Pardubice) 10 minut a osobní trest do konce utkání. Bez využití. Diváci: 2173. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:4, 2:4, 2:5.
Vítkovice: Vašíček (25. Prusek) – Kubina, Wolf, Škuta, Javín, Kramný, Mareček – Matějný (41. Černý), Kotala, Ryšánek – Černý (21. Peterek), Šimíček, Folta – Kaděra, Moravec, Šebesta.
Dynamo Pardubice: Biegl – Pácal, Antonín, Říčař, Kostka, Pauer, Jančařík – Šejba, Zajíc, Jantovský – Král, Kastner, Pospíšil – Hejduk, Blažek, Procházka.

Komentář

Pardubice rozhodly o svém vítězství v Ostravě nad Vítkovicemi již v úvodních dvou třetinách, kdy získaly třígólový náskok. Hosté byli v úvodu zápasu aktivnější a v šesté minutě již vedli 2:0.

Domácí snížili v osmé minutě Šebestou na 1:2 a na tomto skóre se do konce první třetiny už nic nezměnilo.

Na začátku druhé části byl vyloučen vítkovický útočník Kaděra a zkušený Šejba při přesilové hře vstřelil ve 25. minutě třetí branku a vítkovického brankáře Vašíčka vystřídal Prusek.

Hostující tým měl i v dalším průběhu této fáze hry mírnou převahu, kterou korunoval čtvrtým gólem Král.

V závěrečné třetině Pardubice s přehledem kontrolovaly vývoj utkání a zaslouženě na kluzišti soupeře zvítězily, přestože Vítkovice v závěru střetnutí snížily Kaděrou na 2:4.

Král deset sekund před koncem zápasu při power play domácího týmu pečetil pátým gólem výhru Pardubic.