14. kolo, pátek 28.10.1994 od 17:00 hodin, Palác kultury a sportu
Vítkovice

3 p

Třetiny: 2:1, 0:1, 1:1 – 0:0.
Branky: 11. Vůjtek, 20. Šimíček, 59. Vůjtek – 18. Zajíc, 38. Blažek, 42. Filipi. Rozhodčí: Machač – Brunclík, Rouspetr. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:0. Diváci: 5998. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:3, 3:3.
Vítkovice: Vašíček – Javín, Přibyla, Mareček (12.–21. Ševeček), Škuta, Plánovský, Kramný – Ryšánek, Kotala, Peterek – Folta, Piskoř, Kaděra – Chlubna, Šimíček, Vůjtek – od 21. navíc Šebesta, Moravec, Černý.
Dynamo Pardubice: Biegl – Filip, Malinský, Jančařík, Špelda, Boháček, Kostka – Hejduk, Zajíc, Procházka – Weber, Pospíšil, Blažek – Zadina, Filipi, Šejba.

Střetnutí v ostravském Paláci kultury a sportu skončilo i po prodloužení remízou. Hosté od začátku utkání předváděli rychlý kombinační hokej a po vtipných akcích se velmi často dostávali do gólových šancí.

Vítkovický brankář Vašíček však v úvodní části chytal ve velkém stylu a tak ho překonal pouze Zajíc až v 18.mínutě. Lepší střeleckou produktivitu měli domácí, kteří skórovali v první třetině dvakrát, přestože většinou byli v defenzívě.

Vedoucí branku vstřelil z ojedinělého protiútoku v 11. minutě Vůjtek po přihrávce od Šimíčka, který v poslední minutě při přesilovce 1:4 dal druhý gól Vítkovic za asistence Vůjtka.

Do druhé části vítkovický tým nastoupil i se čtvrtým útokem, výrazně se zlepšil a převzal iniciativu. Střelecky se však domácí mužstvo neprosadilo a byli to naopak hosté, kteří ve 38. vyrovnali Blažkem.

V úvodu závěrečné třetiny pardubický útočník Filipi upravil skóre střetnutí na 3:2, ale v 59. minutě Vůjtek, posila Vítkovic z Edmonton Oilers, tvrdou střelou vyrovnal a tak se v Ostravě muselo prodlužovat. V prodloužení již žádné mužstvo neskórovalo a soupeři si rozdělili po bodu.

Břetislav Bochenský (HC Vítkovice): „Utkání z naší strany bylo dost upracované. Máme problémy s trénováním v Paláci kultury a sportu. Vzhledem k postavení v tabulce hrajeme křečovitě a děláme zbytečné chyby. Byl jsem spokojený s výkony brankáře Vašíčka a útočníka Vůjtka.“

Petr Hemský (HC Pardubice): „Přestože jsme do utkání nastupovali bez zraněných hráčů Krále a Lubiny, nezačali jsme špatně. V úvodní třetině jsme měli i více ze hry, ačkoliv jsme ji prohráli 1:2. V zajímavém utkání jsme mohli i zvítězit, ale soupeř využil naší chyby při střídání a těsně před koncem zápasu vyrovnal.“

Vzájemné zápasy 1994/1995
23.9.94 Dynamo Pardubice – Vítkovice 5:4