HC DYNAMO PARDUBICE
logo 70 pohar1973 pohar1987 pohar1989 pohar2005 pohar2010 pohar2012

Extraliga ledního hokeje, 4. kolo, úterý 27.9.1994, Městský zimní stadion Kladno

Rytíři Kladno

4:3p
2:1, 1:1, 0:1 – 1:0
Branky: 1. Vejvoda, 7. Mach, 29. Patera, 65. Ruchař – 17. Šejba, 34. Provazník, 41. Zajíc. Rozhodčí: Brada – Cambal, Unzeitig. Vyloučení: 4:8. Využití: 1:1. Diváci: 3100. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:3, 4:3.
Rytíři Kladno: Vokoun – L. Procházka, Kaberle, Štěpánek, Ančička, Kuda, Trnka – Vejvoda, Patera, M. Procházka – Čermák, Mach, Ruchař – Ton, Bláha, Eliáš.
Dynamo Pardubice: Biegl – Filip, Malinský, Pácal, Jančařík, Kostka, Ťoupal – Hejduk, Zajíc, Šejba – Zadina, Král, Provazník – Weber, Blažek, Pospíšil.

Úvod Kladna byl raketový, již v první minutě „vychutnal“ Biegla v brance hostí domácí Vejvoda střelou „pod víko“. Kladno lépe bruslilo, jeho tlak byl místy drtivý. V 7. min. předvedl čítankovou akci druhý útok domácích. Čermák poslal přesný pas na najíždějícího Macha a ten zvýšil skóre domácích.

Kladenští měli na holích minimálně další čtyři gólové příležitosti, hosté se ze šoku probrali až v 16. minutě. První šanci měl Král a vzápětí z náhlého útoku hostující Šejba poprvé skóroval. Rázem se hrála vyrovnaná partie. Domácí využili až čtvrté vyloučení hostujícího Filipa, za 11 sekund skóroval Patera.

Rozhodnuto však nebylo, snížení Pardubic přišlo rovněž v přesilovce. V úvodu poslední dvacetiminutovky vyrovnával exkladeňák Zajíc a drama vrcholilo. V normálním čase rozhodnutí nepadlo, ale nakonec se radovali domácí: v poslední minutě prodloužení zblízka propasíroval střelu za záda brankáře Biegla domácí Ruchař.

Jan Neliba (HC Kladno): „Jsem rád, jak dopadl výsledek utkání. Byli jsme aktivnější, měli jsme více šancí a nakonec i štěstí v závěru.“

Marek Sýkora (HC Pardubice): „Pokud bych hodnotil utkání pragmaticky, vítězství Kladna je zasloužené. Mělo převahu zejména v první a druhé třetině, domácí by v samotném závěru byli jistě spokojeni s bodem. V poslední minutě mohl Hejduk vsítit rozhodující gól. Prodloužení je pro nás kruté. Bod by byl spravedlivý.“