37. kolo, pátek 26.1.1996 od 17:00 hodin, Zimní stadion města Pardubic
Dynamo Pardubice
Dynamo Pardubice
2
 
Rytíři Kladno
Rytíři Kladno
2 p
 
Třetiny: 1:1, 1:0, 0:1 – 0:0.
Branky: 7. Koudelka, 25. Lubina – 8. Vejvoda, 55. M. Procházka. Rozhodčí: Blažek – Fiala, Kostka. Vyloučení: 4:9, navíc Židlický (Kladno) 10 minut osobní trest. Využití: 1:0. Diváci: 2653. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2.
Dynamo Pardubice: Biegl – Antonín (41. Mjagkich), Mečiar, Jančařík, Pácal, Píša, Malinský – Hejduk, Blažek, Lubina – Jantovský, Ruszniak, Pospíšil – Koudelka, Kudrna, S. Procházka (25. Kábrt, 41. Němeček).
Rytíři Kladno: Hnilička – Kruliš, Kasík, L. Procházka, Štěpánek, Židlický, Skrbek – Vejvoda, Patera, M. Procházka – Čermák, Zajíc, Ruchař – Beránek, Burger, Mikolášek.

Domácí začali další existenční utkání velkým náporem, značnou měrou jim k tomu pomohli kladenští Vejvoda s Kasíkem, kteří nabídli pardubickým téměř devadesátisekundovou přesilovku pět na tři.

Domácí tuto šanci nevyužili, přestože na Hniličkovu branku směřovala jedna střela za druhou. Do vedení se ale dostali domácí dvanáct sekund po vypršení trestu kladenských hráčů. O jeden a půl minuty později však Vejvoda od modré čáry překvapil novopečeného otce Biegla v pardubické brance a srovnal skóre. Domácí byli v úvodní třetině aktivnější, ale kladenskou obranu nedokázali překonat.

Také druhou třetinu začali domácí náporem a v 25. minutě získali jednogólový náskok. Po třiceti minutách se nabídla výhoda přesilovek také kladenskému mužstvu, jeho hráči však přesilovky hráli špatně a nepodařilo se jim srovnat skóre, i když si pak vynutili mírnou územní převahu.

Třetí třetinu po oboustranně opatrném začátku rozehráli lépe domácí, kteří nátlakovou hrou brzdili kladenské akce už v zárodku, a tak Středočeši museli spoléhat na rychlé brejky, ze kterých hrozilo Bieglovi velké nebezpečí.

Když potom hosté přidali na důrazu, Pardubičtí se tlaku soupeře neubránili a v 55. minutě nechali Martinu Procházkovi dost prostoru ke srovnání skóre. Přes úpornou snahu obou celků se stav utkání nezměnil ani v prodloužení, a tak pardubickým hokejistům existenční starosti neubyly.

 

Ohlasy po utkání

Josef Paleček (HC Pojišťovna IB Pardubice): „Spokojen s bodem nejsem, protože k záchraně bychom potřebovali oba. Hráči podali bojovný obětavý výkon, ale ke konci jsme udělali chybu a ta nás stála vítězství.“

Zdeněk Müller (HC Poldi Kladno): „Podali jsme jen průměrný výkon, ale bod nám stačí k jisté účasti v play off. Nemít v brance Hniličku, těžko bychom dnes remízu uhráli.“

Vzájemné zápasy 1995/1996
3.10.95 Dynamo Pardubice – Rytíři Kladno 3:1
19.11.95 Rytíři Kladno – Dynamo Pardubice 2:1
26.1.96 Dynamo Pardubice – Rytíři Kladno 2:2p
30.1.96 Rytíři Kladno – Dynamo Pardubice 4:4p
Twitter
Facebook

Hlavní partner arény

ČSOB Pojišťovna ARENA

Partneři

Město Pardubice
Chládek a Tintěra
go4games
Autocentrum Barth
Seven Energy
FERATT
Pardubický kraj
České dráhy
Reklamní banner
KAS
 
Autocentrum BARTH
Autocentrum BARTH
Pardubická juniorka
Fanshop Dynana Pardubice
BARTH Reklamka
Autocentrum BARTH

Chcete být vidět?

Banner sponzoři