HC DYNAMO PARDUBICE
logo 70 pohar1973 pohar1987 pohar1989 pohar2005 pohar2010 pohar2012
arena logo Facebook Tacebook YouTube Instagram

Reportáž ze zápasu

Staropramen extraliga ledního hokeje, 50. kolo, pátek 7.3.1997, Zimní stadion města Pardubic

Rytíři Kladno

2:2, 1:2, 2:2
Branky: 14. Jantovský, 19. Hejduk, 35. Plášek, 53. Koudelka, 57. Kábrt – 11. Svoboda, 12. Zajíc, 30. Ton, 39. Čermák, 47. Tenkrát, 54. Mikulášek. Rozhodčí: Brada – M. Charvát, Hauser. Vyloučení: 9:8, navíc Kruliš a Zajíc (oba Kladno) 10 minut osobní trest. Využití: 0:1. Diváci: 7057. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:3, 3:3, 3:5, 4:5, 4:6, 5:6.
Dynamo Pardubice: Barta – Augusta, Mudroch, Malinský, Pácal, Cypljakov, Kříž – Jantovský, Blažek, Hejduk – Plášek, Martinec (30. Koudelka), Lubina – Kábrt, Kudrna, S. Procházka.
Rytíři Kladno: Hnilička – Kruliš, Skrbek, Procházka – Kabrle, Židlický, Kasík – Tenkrát, Zajíc, Mikolášek – Svoboda, Eichenmann (21. Trachta), Eiselt – Ton, Čermák, Kuchler.

Komentář

Utkání, které bylo překvapivě staženo ze sázkových kanceláří, skončilo po dramatickém boji nečekanou prohrou domácího celku. Kladno si ziskem dvou bodů definitivně zajistilo účast v první osmičce.

Oba týmy se v úvodu utkání prezentovaly rychlou pohlednou hrou. Domácím nevyšel začátek, laxními chybami v obranné činnosti umožnili soupeři, aby v polovině úvodní třetiny během půl minuty získal až dvougólový náskok. Pak ale Pardubičtí přidali, zvýšili důraz a zákonitě se to projevilo v zaslouženém vyrovnání skóre.

Ve druhé části utkání se ve hře objevilo hodně nepřesností a také nervozity. Domácí měli více ze hry, ale střelecky se neprosadili, také díky výbornému Hniličkovi v brance Kladna. Naopak dalšími chybami v obraně dovolili soupeři dvakrát získat jednogólový náskok.

Závěrečnou třetinu začali Pardubičtí agresivněji, ale jejich úsilí zmařil ve 47. minutě kladenský Tenkrát a domácí museli dotahovat dvougólový náskok hostí. V dramatickém závěru vykřesal naději na remízu Kábrt, ale domácím nepomohla už ani půlminutová power play.

Miloš Říha (HC Pojišťovna IB Pardubice): „Pro nás trenéry je to obrovské zklamání, jakým způsobem mužstvo utkání odevzdalo. Nerad bych někoho jmenoval, ale zítra z toho vyvodíme důsledky, protože takhle odevzdat zápas se nehodí.“

Jan Novotný (HC Poldi Kladno): „Jeli jsme do Pardubic se záměrem udělat bod, nakonec vezeme body dva a jsme maximální spokojení. Jsme v play off, což před sezónou nečeká nikdo nejen na Kladně.“