HC DYNAMO PARDUBICE
1973 1987 1989 2005 2010 2012

Reportáž ze zápasu

Staropramen extraliga ledního hokeje, 50. kolo, pátek 7.3.1997, Zimní stadion města Pardubic

Dynamo Pardubice

Rytíři Kladno

5:6
2:2, 1:2, 2:2
Branky: 14. Jantovský, 19. Hejduk, 35. Plášek, 53. Koudelka, 57. Kábrt – 11. Svoboda, 12. Zajíc, 30. Ton, 39. Čermák, 47. Tenkrát, 54. Mikulášek. Rozhodčí: Brada – M. Charvát, Hauser. Vyloučení: 9:8, navíc Kruliš a Zajíc (oba Kladno) 10 minut osobní trest. Využití: 0:1. Diváci: 7057. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:3, 3:3, 3:5, 4:5, 4:6, 5:6.
Dynamo Pardubice: Barta – Augusta, Mudroch, Malinský, Pácal, Cypljakov, Kříž – Jantovský, Blažek, Hejduk – Plášek, Martinec (30. Koudelka), Lubina – Kábrt, Kudrna, S. Procházka.
Rytíři Kladno: Hnilička – Kruliš, Skrbek, Procházka – Kabrle, Židlický, Kasík – Tenkrát, Zajíc, Mikolášek – Svoboda, Eichenmann (21. Trachta), Eiselt – Ton, Čermák, Kuchler.

Komentář

Utkání, které bylo překvapivě staženo ze sázkových kanceláří, skončilo po dramatickém boji nečekanou prohrou domácího celku. Kladno si ziskem dvou bodů definitivně zajistilo účast v první osmičce.

Oba týmy se v úvodu utkání prezentovaly rychlou pohlednou hrou. Domácím nevyšel začátek, laxními chybami v obranné činnosti umožnili soupeři, aby v polovině úvodní třetiny během půl minuty získal až dvougólový náskok. Pak ale Pardubičtí přidali, zvýšili důraz a zákonitě se to projevilo v zaslouženém vyrovnání skóre.

Ve druhé části utkání se ve hře objevilo hodně nepřesností a také nervozity. Domácí měli více ze hry, ale střelecky se neprosadili, také díky výbornému Hniličkovi v brance Kladna. Naopak dalšími chybami v obraně dovolili soupeři dvakrát získat jednogólový náskok.

Závěrečnou třetinu začali Pardubičtí agresivněji, ale jejich úsilí zmařil ve 47. minutě kladenský Tenkrát a domácí museli dotahovat dvougólový náskok hostí. V dramatickém závěru vykřesal naději na remízu Kábrt, ale domácím nepomohla už ani půlminutová power play.

Ohlasy po utkání

Miloš Říha (HC Pojišťovna IB Pardubice): „Pro nás trenéry je to obrovské zklamání, jakým způsobem mužstvo utkání odevzdalo. Nerad bych někoho jmenoval, ale zítra z toho vyvodíme důsledky, protože takhle odevzdat zápas se nehodí.“

Jan Novotný (HC Poldi Kladno): „Jeli jsme do Pardubic se záměrem udělat bod, nakonec vezeme body dva a jsme maximální spokojení. Jsme v play off, což před sezónou nečeká nikdo nejen na Kladně.“