30. kolo, neděle 29.12.1996 od 17:00 hodin, Zimní stadion města Pardubic
Dynamo Pardubice
Dynamo Pardubice
2
 
Vítkovice
Vítkovice
1
 
Třetiny: 0:0, 1:0, 1:1.
Branky a nahrávky: 35. S. Procházka, 55. Koudelka – 52. Peterek. Rozhodčí: Bolina – Pokorný, Stulák. Vyloučení: 6:7, navíc Peterek (Vítkovice) 10 minut a osobní trest do konce utkání. Využití: 1:0. Diváci: 7820. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1.
Dynamo Pardubice: Salfický – Augusta, Pácal, Cypljakov, Malinský, Pospíšil, Brdičko – Jantovský, Blažek, Lubina – Kudrna (41. Koudelka), Martinec, Hejduk – M. Procházka (41. Kudrna), Plášek, S. Procházka.
Vítkovice: Hudáček – Škuta, Ševěček, Kumstát, Jerofejev, Kysela, Tomášek, Jonák – Peterek, Šimíček, Ryšánek – Chlubna, Prokopjev, Moravec – Krátoška, Polášek, Krayzel – Kotásek, Pogonin, Klauda.

Ani v šestém utkání za sebou nedokázali vítkovičtí hokejisté vyhrát a v Pardubicích prodloužili tuto černou sérii, která trvá od 29. listopadu 1996.

V úvodní třetině měli domácí více ze hry, ale nebezpečnější akce si před brankami vytvářeli vítkovičtí. Oboustranně však obě mužstva předváděla neurovnaný hokej. Chyběla mu větší přesnost a plynulost akcí, hra se více soustředila do osobních soubojů.

Ve druhé třetině se úroveň hry podstatně zvýšila. Oba celky zrychlily tempo a domácí si v 28. minutě vytvořili první šanci, ale k úspěchu to nevedlo. Vítkovičtí proti kombinační a technické hře domácích produkovali tvrdý a důrazný hokej, často ale za hranicí pravidel. Vymstilo se jim to v 35. minutě, kdy Stanislav Procházka v přesilovce dal úvodní gól střetnutí.

V závěru se Pardubice musely bránit čtyřminutové přesilovce soupeře při vyloučení Martince. Poslední třetina byla ve znamení urputného boje, domácí neubránili těsné vedení v 52. minutě Peterek vyrovnal.

O necelé tři minuty později však s velkým nasazením hrající domácí tým znovu získal vedení. Postaral se o to Koudelka, který se nejlépe orientoval před Hudáčkovou brankou. Závěrečná power play Vítkovic už k úspěchu nevedla.

 

Ohlasy po utkání

Miloš Říha (HC Pojišťovna IB Pardubice): „Naši hráči podali po taktické stránce kvalitní výkon, po vyrovnávacím gólu nerezignovali a už po druhé v extralize jsme stejným výsledkem porazili tak kvalitní tým jako jsou Vítkovice.“

Vladimír Vůjtek (HC Vítkovice): „Byl to urputný boj, který se divákům musel líbit, my se už delší čas trápíme s koncovkou, ve které nám chybí štěstí. Brankář Prusek nechytal proto, že se cítí unaven.“

Vzájemné zápasy 1996/1997
24.9.96 Vítkovice – Dynamo Pardubice 3:3
1.11.96 Dynamo Pardubice – Vítkovice 2:1
29.12.96 Dynamo Pardubice – Vítkovice 2:1
16.2.97 Vítkovice – Dynamo Pardubice 4:5
Twitter
Facebook

Hlavní partner arény

ČSOB Pojišťovna ARENA

Partneři

Město Pardubice
Chládek a Tintěra
go4games
Autocentrum Barth
Seven Energy
FERATT
Pardubický kraj
České dráhy
Reklamní banner
KAS
 
Autocentrum BARTH
Autocentrum BARTH
Fanshop Dynana Pardubice
BARTH Reklamka
Autocentrum BARTH

Chcete být vidět?

Banner sponzoři