HC DYNAMO PARDUBICE
logo 70 pohar1973 pohar1987 pohar1989 pohar2005 pohar2010 pohar2012
arena logo Facebook Tacebook YouTube Instagram

Reportáž ze zápasu

Staropramen extraliga ledního hokeje, 24. kolo, pátek 29.11.1996, Zimní stadion města Pardubic

Dynamo Pardubice

Rytíři Kladno

4:1
1:1, 2:0, 1:0
Branky a nahrávky: 16. Blažek, 28. D. Pospíšil, 45. D. Pospíšil, 39. Lubina – 5. Čermák. Rozhodčí: Fietko – Padevět, Fedoročko. Vyloučení: 9:10, navíc Kruliš (Kladno) 10 minut osobní trest. Využití: 1:0. Diváci: 6957. Průběh utkání: 0:1, 4:1.
Dynamo Pardubice: Barta – Cypljakov, Píša, Augusta, Mudroch, Pácal, Kříž – Procházka, Plášek, Hejduk – Lubina, Blažek, Jantovský – D. Pospíšil, Martinec, Koudelka.
Rytíři Kladno: Hnilička – Kruliš, Kasík, Procházka, Kaberle, Židlický, Skrbek – Ton, Zajíc, Mikolášek – Svoboda, Eichenmann, Eiselt – Čermák, Burger, Tenkrát.

Komentář

Utkání sousedů v tabulce přineslo výborný hokej a zasloužené vítězství domácího celku. Pardubičtí začali utkání velkým náporem. Plných pět minut drželi Kladno před vlastní brankou, ale tradičně se ujali vedení hosté. V 5. minutě z nevinně vyhlížejícího protiútoku skórovali v nepřehledné situaci před pardubickým brankářem.

Potom se hra vyrovnala. Hosté se odvážně pouštěli do rychlých brejků, kterým domácí čelili pozornou obranou. Pardubičtí se postupně zbavili nervozity po inkasovaném gólu a znovu získali převahu, kterou v 16. minutě korunovali vyrovnávací brankou.

Výborný hokej pokračoval i ve druhé třetině, domácí rychlými kombinačními akcemi se vytvářeli šance a ve 28. minutě získali vedení. Hosté přidali na důrazu, jednoduchými akcemi se snažili rychle přehrát domácí a před oběma brankáři byly k vidění gólové šance. Úspěšnější byli Pardubičtí, kteří ve 39. minutě po deseti sekundách početní převahy dali třetí branku.

V závěrečné třetině oba celky přidaly více důrazu, zejména když Pardubice ve 45. minutě získaly už tříbrankový náskok, hosté vystupňovali agresivitu a utkání gradovalo. V závěrečných minutách se na ledě ještě více přiostřilo, zejména zásluhou kladenského mužstva rozhodčí měli plné ruce práce. Domácí ale kontrolovali hru a zaslouženě dotáhli střetnutí do vítězného konce.

Ohlasy po utkání

Josef Paleček (HC Pojišťovna IB Pardubice): „Sehráli jsme velice pěkné utkání. V první třetině byli naši hráči trochu nervózní. Velice dobře nám zachytal Barta. Rozhodčí měli od začátku utkání pískat odvetné fauly.“

Jan Novotný (HC Poldi Kladno): „Potýkali jsme se s vlastní nemohoucností. Jsem znechucen výkonem rozhodčích.“