17. kolo, pátek 1.11.1996 od 17:30 hodin, Zimní stadion města Pardubic
Dynamo Pardubice
Dynamo Pardubice
2
 
Vítkovice
Vítkovice
1
 
Třetiny: 1:1, 1:0, 0:0.
Branky: 16. Blažek, 33. Hejduk – 2. Kumstát. Rozhodčí: Šteier – Badal, Pouzar. Vyloučení: 3:3, navíc Chlubna (Vítkovice) 10 minut osobní trest. Bez využití. Diváci: 8280. Průběh utkání: 0:1, 2:1.
Dynamo Pardubice: Salfický – Mudroch, Augusta, Cypljakov, Pýcha, Malinský, Pácal – Lubina, Blažek, Jantovský – Procházka, Martinec, Hejduk – Koudelka (21. Pospíšil), Plášek, Paleček.
Vítkovice: Prusek – Škuta, Ševěček, Kumstát, Jerofejev, Kramný (41. Jonák), Tomášek – Krátoška, Šimíček, Krayzel – Chlubna (5. Peterek), Prokopejev, Moravec – Pavliš, Polášek, Ryšánek.

Na pardubickém ledě se hrálo kvalitní hokejové utkání, které přineslo další úspěch domácímu celku. Střetnutí začalo oboustranně s velkým nasazením, Vítkovičtí se dostali do vedení už ve druhé minutě když obránce Kumstát prostřelil vše co bylo před Salfickým.

Pardubičtí odpověděli zvýšeným tlakem, vynutili si územní převahu, ale proti soustředěné obraně hostí se nemohli prosadit. Ve 12. minutě neproměnil Blažek trestné střílení i přes výraznou převahu Pardubic měli ale hosté dvě jasné gólové šance, které Salfický bravurně zlikvidoval. Vyrovnání se dočkali domácí až v 16. minutě zásluhou Blažka.

V úvodní dvacetiminutovce se hrál oboustranně kvalitní hokej. Ten pokračoval i ve druhé třetině, kterou obě mužstva znovu začala ve vysokém tempu. Hosté vysunuli obranu až na útočnou polovinu a domácím tak způsobovali značné problémy v rozehrávce. Domácí se však se hrou soupeře vyrovnali po svém, rychlými protiútoky a přesnou kombinací si začali i vytvářet brankové šance a ve 32. minutě šli do vedení.

Závěrečná část střetnutí probíhala zprvu v režii pardubického celku, pak se hosté vedeni snahou o změnu skóre začali více prosazovat. Pardubičtí ale poslední minuty sehráli vskutku profesorsky a Vítkovické nepustili ani k očekávané power play.

 

Ohlasy po utkání

Miloš Říha (HC Pojišťovna IB Pardubice): „Oba celky zasluhují absolutorium. Z naší strany to bylo nejlepší utkání, které jsme v Pardubicích sehráli. Střetnutí se divákům muselo líbit, i když padlo málo branek.“

Vladimír Vůjtek (HC Vítkovice): „S celkovou hrou mužstva jsem spokojen, ale naše koncovka je žalostná, proto nemůžeme pomýšlet trvale na umístění v popředí tabulky. Chybí nám střelci typu Hejduka, který ví, kam střílí.“

Vzájemné zápasy 1996/1997
24.9.96 Vítkovice – Dynamo Pardubice 3:3
1.11.96 Dynamo Pardubice – Vítkovice 2:1
29.12.96 Dynamo Pardubice – Vítkovice 2:1
16.2.97 Vítkovice – Dynamo Pardubice 4:5
Twitter
Facebook

Hlavní partner arény

ČSOB Pojišťovna ARENA

Partneři

Město Pardubice
Chládek a Tintěra
go4games
Autocentrum Barth
Seven Energy
FERATT
Pardubický kraj
České dráhy
Reklamní banner
KAS
 
Autocentrum BARTH
Autocentrum BARTH
Fanshop Dynana Pardubice
BARTH Reklamka
Autocentrum BARTH

Chcete být vidět?

Banner sponzoři