12. kolo, pátek 18.10.1996 od 17:30 hodin, Zimní stadion města Pardubic
Dynamo Pardubice
Dynamo Pardubice
3
 
Motor Č. Budějovice
Motor Č. Budějovice
2
 
Třetiny: 3:1, 0:1, 0:0.
Branky: 2. Kubiš, 8. Blažek, 12. Malinský – 12. Bělohlav, 29. Sailer. Rozhodčí: Brada – Padevět, Guth. Vyloučení: 4:4. Bez využití. Diváci: 4324. Průběh utkání: 3:0, 3:2.
Dynamo Pardubice: Salfický – Augusta, Mudroch, Malinský, Kříž, Cyplakov, Pácal – Lubina, Blažek, Hejduk – Pospíšil, Martinec, Jantovský – Procházka, Plášek, Kubiš.
Motor Č. Budějovice: Svoboda – Masák, Martínek, Nedoma, Antipin, Suchánek, K. Ťoupal – Rob, R. Ťoupal, Pýcha – Bělohlav, Turek, Sailer – Györi, Brabenec, Barus.

Na pardubickém ledě získali domácí cenné dva ligové body v utkání, ve kterém jim málem nestačil tříbrankový náskok. Střetnutí mužstev, která odehrála už 120. vzájemné střetnutí, začali lépe domácí.

K herní pohodě jim pomohla vedoucí branka Kubiše ve druhé minutě, po které zatlačili soupeře do vlastní obranné třetiny a vytvářeli si rychlými kombinacemi další brankové šance. Ke třígolovému vedení jim však v 8. a 12. minutě pomohl svými chybami českobudějovický brankář Svoboda.

Štěstím pro Jihočechy bylo, že krátce po třetí inkasované brance domácí nabídli šanci Bělohlavovi, který dal první gól hostí. V závěru třetiny se hra vyrovnala a ve druhé části hry začali Jihočeši produkovat aktivnější, důraznější hokej, jehož výsledkem byla výrazná převaha, ale i druhá branka v síti domácího brankáře.

Pardubičtí po dobrém výkonu v první třetině, v prostřední části utkání, zcela vypadli z tempa a produkovali hru plnou nepřesností. Závěrečná třetina byla urputným bojem kdo z koho. Jihočeši pokračovali v důrazné nátlakové hře a pardubický brankář Salfický byl v plné permanenci.

Domácí v dané situaci spoléhali na brejkové útoky, ze kterých hrozilo pro hosty také značné nebezpečí, zejména z holí Lubiny a Pospíšila. Závěrečné minuty přinesly dramatickou podívanou i vzestup úrovně hry. Jihočechům nepomohla k vyrovnaní ani minutová power play.

 

Ohlasy po utkání

Miloš Říha (HC Pojišťovna IB Pardubice): „Po předchozích prohrách to bylo pro nás důležité utkání. Počítali jsme s únavou soupeře, pak jsme ale udělali chybu a dostali se do křeče. Hráči se začali bát o výsledek, ale nakonec vítězství doslova vydřeli.“

Vladimír Caldr (HC České Budějovice): „Utkání se rozhodlo během dvanácti minut první třetiny. S naší hrou ve druhé a třetí části utkání jsem mnohem spokojenější, i když to k zisku bodu nevedlo.“

Vzájemné zápasy 1996/1997
18.10.96 Dynamo Pardubice – Motor Č. Budějovice 3:2
1.12.96 Motor Č. Budějovice – Dynamo Pardubice 2:1
26.1.97 Dynamo Pardubice – Motor Č. Budějovice 1:4
9.3.97 Motor Č. Budějovice – Dynamo Pardubice 1:1
Twitter
Facebook

Hlavní partner arény

ČSOB Pojišťovna ARENA

Partneři

Město Pardubice
Chládek a Tintěra
go4games
Autocentrum Barth
Seven Energy
FERATT
Pardubický kraj
České dráhy
Reklamní banner
KAS
 
Autocentrum BARTH
Autocentrum BARTH
Pardubická juniorka
Fanshop Dynana Pardubice
BARTH Reklamka
Autocentrum BARTH

Chcete být vidět?

Banner sponzoři