HC DYNAMO PARDUBICE
logo 70 pohar1973 pohar1987 pohar1989 pohar2005 pohar2010 pohar2012
arena logo Facebook Tacebook YouTube Instagram

Reportáž ze zápasu

Staropramen extraliga ledního hokeje, 11. kolo, neděle 13.10.1996, Městský zimní stadion Kladno

Rytíři Kladno

Dynamo Pardubice

3:1
0:0, 2:1, 1:0
Branky: 30. Mikolášek, 35. Kruliš, 48. Eiselt – 23. Kubiš. Rozhodčí: Kolísek – Padevět, Fedoročko. Vyloučení: 9:7, navíc Kruliš (Kladno) 10 minut osobní trest. Bez využití. Diváci: 3300. Průběh utkání: 0:1, 3:1.
Rytíři Kladno: Hnilička – Kruliš, Kasík, L. Procházka, Kaberle, Židlický, Skrbek – Beránek, Zajíc, Mikolášek – Svoboda, Eichenmann, Eiselt – Ton, Burger, Tenkrát.
Dynamo Pardubice: Salfický – Pácal, Augusta, Malinský, Mudroch, Cypljakov, Píša – Lubina, Blažek, Jantovský – Hejduk, Martinec, Pospíšil – Procházka, Koudelka, Kubiš.

Komentář

Kladenští po čtyřech neúspěšných minulých kolech začali opatrně, ale za prvních deset minut si vytvořili herní převahu, pak však museli čelit trojnásobnému vyloučení a hosté se postupně dostávali do tempa. Povedlo se jim získat vedoucí branku ve 23. minutě, kdy útočník Kubiš přelstil kladenské obránce a střelou „do šibenice“ nedal kladenskému brankáři Hniličkovi šanci.

Kladno však jakoby vstalo z mrtvých, Kruliš mohl vyrovnat a vzápětí další kladenský hráč Svoboda neměl dostatek klidu na zakončení, když byl sám pořed brankářem Salfickým. Kladno bylo v těchto fázích, vytvořilo si několik šancí a v polovině utkání Mikolášek bez přípravy zúročil Zajícovu přihrávku z prostoru za brankou. Za pět minut poté dělovka Kruliše od modré čáry, kterou brankář hostí ani neviděl, znamenala vedení. Hosté znervózněli, měli šanci v závěru druhé třetiny, ale dvojice Lubina, Jantovský na domácího brankáře Hniličku neměla.

Definitivu zařizoval kladenský expres Eiselt – Eichenmann, kteří za přispění domácího obránce Malínského zvýšili na rozdíl dvou branek. Gól to byl z kategorie „ušmudlaných“, hosty doslova rozhodil, a když se jim nepovedlo zúročit přesilovku, povolily nervy. Závěr byl dramatický, po boxu to bylo pět dvouminutových trestů, ale to bylo ze strany Pardubic vše. Kladenští dohrávali v poklidu a s přehledem, hosté na změnu skóre již neměli.

Ohlasy po utkání

Jan Neliba (HC Poldi Kladno): „Potřebovali jsme nutně vyhrát, proto jsme začali opatrně. Jsme si vědomi, že nedáváme potřebné množství gólů. Již v Litvínově v minulém kole jsme měli na vítězství. Závěr byl zbytečně dramatický, to když hostující Koudelka zbytečně atakoval domácího brankáře a po něm následovala boxerská vložka, nebudu komentovat.“

Miloš Říha (HC Pojišťovna IB Pardubice): „Bylo to bojovné a dramatické utkání, měli jsme šanci v první třetině, kdy jsme neproměnili dvě branky, bylo to utkání kdo z koho, rozhodovaly jednotlivé branky. Hráči hráli dobře a bojovně a po výpadku v úvodu soutěže jsem s výkonem spokojen.“