11. kolo, neděle 13.10.1996 od 17:30 hodin, Městský zimní stadion Kladno
Rytíři Kladno
Rytíři Kladno
3
 
Dynamo Pardubice
Dynamo Pardubice
1
 
Třetiny: 0:0, 2:1, 1:0.
Branky: 30. Mikolášek, 35. Kruliš, 48. Eiselt – 23. Kubiš. Rozhodčí: Kolísek – Padevět, Fedoročko. Vyloučení: 9:7, navíc Kruliš (Kladno) 10 minut osobní trest. Bez využití. Diváci: 3300. Průběh utkání: 0:1, 3:1.
Rytíři Kladno: Hnilička – Kruliš, Kasík, L. Procházka, Kaberle, Židlický, Skrbek – Beránek, Zajíc, Mikolášek – Svoboda, Eichenmann, Eiselt – Ton, Burger, Tenkrát.
Dynamo Pardubice: Salfický – Pácal, Augusta, Malinský, Mudroch, Cypljakov, Píša – Lubina, Blažek, Jantovský – Hejduk, Martinec, Pospíšil – Procházka, Koudelka, Kubiš.

Kladenští po čtyřech neúspěšných minulých kolech začali opatrně, ale za prvních deset minut si vytvořili herní převahu, pak však museli čelit trojnásobnému vyloučení a hosté se postupně dostávali do tempa. Povedlo se jim získat vedoucí branku ve 23. minutě, kdy útočník Kubiš přelstil kladenské obránce a střelou „do šibenice“ nedal kladenskému brankáři Hniličkovi šanci.

Kladno však jakoby vstalo z mrtvých, Kruliš mohl vyrovnat a vzápětí další kladenský hráč Svoboda neměl dostatek klidu na zakončení, když byl sám pořed brankářem Salfickým. Kladno bylo v těchto fázích, vytvořilo si několik šancí a v polovině utkání Mikolášek bez přípravy zúročil Zajícovu přihrávku z prostoru za brankou. Za pět minut poté dělovka Kruliše od modré čáry, kterou brankář hostí ani neviděl, znamenala vedení. Hosté znervózněli, měli šanci v závěru druhé třetiny, ale dvojice Lubina, Jantovský na domácího brankáře Hniličku neměla.

Definitivu zařizoval kladenský expres Eiselt – Eichenmann, kteří za přispění domácího obránce Malínského zvýšili na rozdíl dvou branek. Gól to byl z kategorie „ušmudlaných“, hosty doslova rozhodil, a když se jim nepovedlo zúročit přesilovku, povolily nervy. Závěr byl dramatický, po boxu to bylo pět dvouminutových trestů, ale to bylo ze strany Pardubic vše. Kladenští dohrávali v poklidu a s přehledem, hosté na změnu skóre již neměli.

 

Ohlasy po utkání

Jan Neliba (HC Poldi Kladno): „Potřebovali jsme nutně vyhrát, proto jsme začali opatrně. Jsme si vědomi, že nedáváme potřebné množství gólů. Již v Litvínově v minulém kole jsme měli na vítězství. Závěr byl zbytečně dramatický, to když hostující Koudelka zbytečně atakoval domácího brankáře a po něm následovala boxerská vložka, nebudu komentovat.“

Miloš Říha (HC Pojišťovna IB Pardubice): „Bylo to bojovné a dramatické utkání, měli jsme šanci v první třetině, kdy jsme neproměnili dvě branky, bylo to utkání kdo z koho, rozhodovaly jednotlivé branky. Hráči hráli dobře a bojovně a po výpadku v úvodu soutěže jsem s výkonem spokojen.“

Vzájemné zápasy 1996/1997
13.10.96 Rytíři Kladno – Dynamo Pardubice 3:1
29.11.96 Dynamo Pardubice – Rytíři Kladno 4:1
24.1.97 Rytíři Kladno – Dynamo Pardubice 4:4
7.3.97 Dynamo Pardubice – Rytíři Kladno 5:6
Twitter
Facebook

Hlavní partner arény

ČSOB Pojišťovna arena

Partneři

Město Pardubice
Chládek a Tintěra
go4games
Lumius
Westminster Unternehmensgruppe
Autocentrum Barth
Pardubický kraj
Střída Sport
Reklamní banner
KAS
 
Autocentrum BARTH
Autocentrum BARTH
Fanshop Dynana Pardubice
Autocentrum BARTH
Autocentrum BARTH

Partneři mládežnického hokeje

RENOMIA
Edera

Chcete být vidět?

Banner sponzoři