18. kolo, pátek 24.10.1997 od 18:00 hodin, Zimní stadion města Pardubic
Dynamo Pardubice
Dynamo Pardubice
4
 
Vítkovice
Vítkovice
1
 
Třetiny: 2:1, 1:0, 1:0.
Branky: 11. Kudrna, 13. Kudrna, 34. Koudelka, 60. Kábrt – 7. Šimíček. Rozhodčí: Minář – Guth, Rittich. Vyloučení: 6:7. Bez využití. Diváci: 8024. Průběh utkání: 0:1, 4:1.
Dynamo Pardubice: Barta – Augusta, Pácal, Kříž, Malinský, Píša, Mudroch – Hejduk, Sýkora, Jantovský – Koudelka, Martinec, Kudrna (50. M. Procházka) – S. Procházka, Plášek, Kábrt.
Vítkovice: Prusek – Škuta, Galvas, Jonák, Jerofejev, Jurečka, Ševeček – Zajonc, Šimíček, Krayzel – Čerbajev, Prokopjev, Moravec – Matějný, Krátoška, Polášek – od 41. navíc Vilášek, Ryšánek, Tomášek.

Letošní rekordní návštěva na pardubickém zimním stadionu 8024 diváků viděla porážku dosud vedoucího mužstva tabulky Vítkovic 1:4. Domácí potvrdili stoupající formu a vyhráli už třetí utkání za sebou.

Obě mužstva hned od začátku začala s velkým důrazem a nasazením. Hra měla vysoké tempo a domácí byli vedoucímu týmu soutěže zcela rovnocenným partnerem. Do vedení šli v 7. minutě hosté, kteří zúročili důraz při rychlých útočných akcích. Gól soupeře nezaskočil a v 11. minutě zaslouženě vyrovnali. Ve třinácté nápor domácích přinesl další úspěch. Pardubičtí získali převahu, hosté hrozili domácímu brankáři Bartovi pouze z rychlých brejků.

Ve druhé třetině provedli domácí trenéři korektury v útočných řadách, kde si vyměnili místa Hejduk s Koudelkou. Úroveň utkání v první polovině této třetiny částečně poklesla. Více se dařilo stále domácím, kteří ve 34. minutě získali dvoubrankový náskok. Ve 40. minutě měly Pardubice další dvě šance, ale Hejduk a po něm Kudrna se neprosadili.

Dvoubrankový náskok domácích plně odpovídal poměru sil na ledě. Vítkovičtí se snažili o zvrat výsledku nasazením dalších hráčů do hry v závěrečné třetině, ale domácí zcela kontrolovali vývoj utkání a navíc třináct sekund před koncem potvrdili zasloužené vítězství čtvrtou brankou.

 

Ohlasy po utkání

Miloš Říha (HC IPB Pojišťovna Pardubice): „Prvních deset minut byla na naší hře znát absence Blažka, který se po rozbruslení necítil zdravotně v pořádku a pokouší se o něj chřipka. Pak jsme se ale začali prosazovat a myslím si, že jsme zaslouženě vyhráli.“

Ladislav Svozil (HC Vítkovice): „Začátek byl trochu vlažný, soupeř z nás měl respekt, ale my jsme toho nevyužili. Pardubičtí mnohem lépe bruslili, my jsme byli prakticky u každého puku o krok později. Z naší strany to byl dnes slabší výkon, ale tím nechci snižovat hru soupeře.“

Vzájemné zápasy 1997/1998
14.9.97 Vítkovice – Dynamo Pardubice 4:3
24.10.97 Dynamo Pardubice – Vítkovice 4:1
7.12.97 Vítkovice – Dynamo Pardubice 7:3
30.1.98 Dynamo Pardubice – Vítkovice 7:0
Twitter
Facebook

Hlavní partner arény

enteria arena

Partneři

Město Pardubice
Chládek a Tintěra
go4games
Autocentrum Barth
Seven Energy
FERATT
Pardubický kraj
České dráhy
Reklamní banner
KAS
 
Autocentrum BARTH
Autocentrum BARTH
Fanshop Dynana Pardubice
BARTH Reklamka
Autocentrum BARTH

Chcete být vidět?

Banner sponzoři