47. kolo, neděle 16.2.2003 od 17:00 hodin, Arena Pardubice
Dynamo Pardubice
Dynamo Pardubice
6
 
Vítkovice
Vítkovice
1
 
Třetiny: 1:1, 2:0, 3:0.
Branky a nahrávky: 15:59 Čáslava (T. Divíšek, D. Pospíšil), 26:56 Lubina (T. Divíšek), 35:48 Lubina (T. Blažek, Mudroch), 45:45 D. Pospíšil (T. Divíšek), 54:44 Průcha (Duben), 59:45 Kropáč (T. Divíšek) – 3:38 I. Padělek (Gron, Krayzel). Rozhodčí: Rejthar – Guth, Rittich. Vyloučení: 15:15, navíc P. Sýkora – Výtisk oba 5 minut a osobní trest do konce utkání. Využití: 3:1. Diváci: 7568. Střely na branku: 40:31. Průběh utkání: 0:1, 6:1.
Dynamo Pardubice: Svoboda – Pácal, Mudroch, Janecký, Čáslava, A. Novotný, Duben, od 24. navíc 24. Kindl – J. Kudrna, T. Blažek, Lubina – P. Sýkora, T. Divíšek, D. Pospíšil – Kropáč, Tvrdík, Pištek – Kolář, Koukal, Průcha.
Vítkovice: Trvaj – Černošek, Philipp, Zátopek, Pavel Kumstát, Výtisk, Zápotočný – Kaděra, Burger, D. Moravec – I. Padělek, Gron, Krayzel – Irgl, A. Padělek, Hubáček.

Čtyři přihrávky Tomáše Divíška nasměrovaly Pardubice k jasné výhře nad čtvrtým týmem tabulky z Vítkovic, který domácím stačil odolávat jen v první dvacetiminutovce. Kuriozitou utkání bylo 70 trestných minut a navíc Petr Sýkora a Výtisk byli vyloučeni do konce utkání.

Hosté byli v úvodní třetině lepším celkem a ve větší míře zaměstnávali pardubického brankáře. Už ve čtvrté minutě využili první přesilovku při vyloučení Tvrdíka, a pak měli ještě další šance zejména při půlminutové převaze pět na tři. Domácí se jen zvolna rozehrávali a vyrovnali rovněž v početní výhodě.

V úvodu druhé třetiny se ale vítkovický brankář Trvaj pořádně zapotil, nicméně střelám pardubických hráčů dlouho odolával. Teprve ve 27. minutě přinesl větší důraz domácím ovoce a Lubina jim zajistil vedení. O minutu později Petr Sýkora u hrazení tvrdě atakoval Aleše Padělka, rozhodčí Rejthar mu nejprve dal dvě minuty, ale po protestech Vítkovic překvalifikoval trest na pět minut a do konce utkání. Pětiminutovou početní výhodu si však hosté eliminovali dvěma vyloučeními a navíc svému celku zajistil v oslabení dvougólový náskok Lubina.

Sudí Rejthar úřadoval i nadále, ve 46. minutě udělil hráčům obou mužstev celkem devět dvouminutových trestů. Pardubičtí v téže minutě dali další gól, a pak se utkání už jen dohrávalo z povinnosti. Domácí měli hru pod svou kontrolou a ještě si stačili vylepšit skóre.

 

Ohlasy po utkání

Miloš Říha (HC ČSOB Pojišťovna Pardubice): „Vítkovice byly v první třetině lepší, my jsme hráli hodně alibisticky a měli jsme štěstí, že nás soupeř nepotrestal. Od druhé třetiny jsme začali hrát svoji hru, vytvářet si šance a v závěrečné třetině jsme vynikající koncovkou rozhodli utkání.“

Aleš Tomášek (HC Vítkovice): „Podle mého názoru to dvě třetiny byl vyrovnaný zápas, měli jsme možná i trošku víc ze hry, ale z vyložených šancí jsme neproměňovali a naopak domácí z nich dávali góly. V poslední třetině už byla jejich hra v pohodě. Čekali jsme, že Pardubice budou po japonském turné víc unaveny, ale jsou na tom velmi dobře bruslařsky.“

Vzájemné zápasy 2002/2003
3.10.02 Vítkovice – Dynamo Pardubice 4:3
15.11.02 Dynamo Pardubice – Vítkovice 3:2
29.12.02 Vítkovice – Dynamo Pardubice 3:1
16.2.03 Dynamo Pardubice – Vítkovice 6:1
Twitter
Facebook

Hlavní partner arény

ČSOB Pojišťovna ARENA

Partneři

Město Pardubice
Chládek a Tintěra
go4games
Autocentrum Barth
Seven Energy
FERATT
Pardubický kraj
České dráhy
Reklamní banner
KAS
 
Autocentrum BARTH
Autocentrum BARTH
Pardubická juniorka
Fanshop Dynana Pardubice
BARTH Reklamka
Autocentrum BARTH

Chcete být vidět?

Banner sponzoři