47. kolo, neděle 16.2.2003 od 17:00 hodin, Arena Pardubice

Vítkovice

Branky a nahrávky: 15:59 Čáslava (T. Divíšek, D. Pospíšil), 26:56 Lubina (T. Divíšek), 35:48 Lubina (T. Blažek, Mudroch), 45:45 D. Pospíšil (T. Divíšek), 54:44 Průcha (Duben), 59:45 Kropáč (T. Divíšek) – 3:38 I. Padělek (Gron, Krayzel). Rozhodčí: Rejthar – Guth, Rittich. Vyloučení: 15:15, navíc P. Sýkora – Výtisk oba 5 minut a osobní trest do konce utkání. Využití: 3:1. Diváci: 7568. Střely na branku: 40:31. Průběh utkání: 0:1, 6:1.
Dynamo Pardubice: Svoboda – Pácal, Mudroch, Janecký, Čáslava, A. Novotný, Duben, od 24. navíc 24. Kindl – J. Kudrna, T. Blažek, Lubina – P. Sýkora, T. Divíšek, D. Pospíšil – Kropáč, Tvrdík, Pištek – Kolář, Koukal, Průcha.
Vítkovice: Trvaj – Černošek, Philipp, Zátopek, Pavel Kumstát, Výtisk, Zápotočný – Kaděra, Burger, D. Moravec – I. Padělek, Gron, Krayzel – Irgl, A. Padělek, Hubáček.

Čtyři přihrávky Tomáše Divíška nasměrovaly Pardubice k jasné výhře nad čtvrtým týmem tabulky z Vítkovic, který domácím stačil odolávat jen v první dvacetiminutovce. Kuriozitou utkání bylo 70 trestných minut a navíc Petr Sýkora a Výtisk byli vyloučeni do konce utkání.

Hosté byli v úvodní třetině lepším celkem a ve větší míře zaměstnávali pardubického brankáře. Už ve čtvrté minutě využili první přesilovku při vyloučení Tvrdíka, a pak měli ještě další šance zejména při půlminutové převaze pět na tři. Domácí se jen zvolna rozehrávali a vyrovnali rovněž v početní výhodě.

V úvodu druhé třetiny se ale vítkovický brankář Trvaj pořádně zapotil, nicméně střelám pardubických hráčů dlouho odolával. Teprve ve 27. minutě přinesl větší důraz domácím ovoce a Lubina jim zajistil vedení. O minutu později Petr Sýkora u hrazení tvrdě atakoval Aleše Padělka, rozhodčí Rejthar mu nejprve dal dvě minuty, ale po protestech Vítkovic překvalifikoval trest na pět minut a do konce utkání. Pětiminutovou početní výhodu si však hosté eliminovali dvěma vyloučeními a navíc svému celku zajistil v oslabení dvougólový náskok Lubina.

Sudí Rejthar úřadoval i nadále, ve 46. minutě udělil hráčům obou mužstev celkem devět dvouminutových trestů. Pardubičtí v téže minutě dali další gól, a pak se utkání už jen dohrávalo z povinnosti. Domácí měli hru pod svou kontrolou a ještě si stačili vylepšit skóre.

Miloš Říha (HC ČSOB Pojišťovna Pardubice): „Vítkovice byly v první třetině lepší, my jsme hráli hodně alibisticky a měli jsme štěstí, že nás soupeř nepotrestal. Od druhé třetiny jsme začali hrát svoji hru, vytvářet si šance a v závěrečné třetině jsme vynikající koncovkou rozhodli utkání.“

Aleš Tomášek (HC Vítkovice): „Podle mého názoru to dvě třetiny byl vyrovnaný zápas, měli jsme možná i trošku víc ze hry, ale z vyložených šancí jsme neproměňovali a naopak domácí z nich dávali góly. V poslední třetině už byla jejich hra v pohodě. Čekali jsme, že Pardubice budou po japonském turné víc unaveny, ale jsou na tom velmi dobře bruslařsky.“

Vzájemné zápasy 2002/2003
3.10.02 Vítkovice – Dynamo Pardubice 4:3