34. kolo, neděle 29.12.2002 od 17:00 hodin, Palác kultury a sportu
Vítkovice

Branky a nahrávky: 5:30 Olesz (A. Padělek), 11:26 Gron (I. Padělek), 48:37 Olesz – 51:10 P. Sýkora (D. Pospíšil). Rozhodčí: Turčan – Český, Kostka. Vyloučení: 8:7. Využití: 1:0. Diváci: 7042. Střely na branku: 31:34. Průběh utkání: 3:0, 3:1.
Vítkovice: Trvaj – Tesařík, Philipp, Jurečka, Černošek, Výtisk, Zápotočný – Kaděra, Burger, D. Moravec – I. Padělek, Gron, Krayzel – Laszkiewicz, Melenovský, Selingr – Irgl, A. Padělek, Olesz.
Dynamo Pardubice: Svoboda – M. Sýkora, Mudroch, Vyhlídal, Čáslava, Pácal, A. Novotný, Duben – Rolínek, T. Blažek, Lubina – P. Sýkora, T. Divíšek, D. Pospíšil – Jaroslav Kudrna, Mikeska, Pištek – Kolář, Koukal, Průcha.

Hokejisté Vítkovic se po vánoční přestávce vrátili do extraligy vítězstvím 3:1 nad Pardubicemi. Základ domácího úspěchu se zrodil už v první části, kdy Ostravané svůj ofenzivní styl korunovali dvěma góly. Hosté výkonem nepřesvědčili a zmohli se jen na čestný úspěch, jehož autorem byl až v závěru Petr Sýkora.

Vítkovice rozehrály zápas s větší chutí a od úvodních sekund diktovaly tempo hry. Pardubický brankář Svoboda neuhájil svou neprůstřelnost ani šest minut, když chytrý Oleszův švih prosvištěl mezi nohama obránců po ledě až do sítě. Vedoucí gól vítkovické střelce ještě více nabudil. Gólem zaváněly pokusy Grona, Kaděry a především Philippa, který však na Svobodu nevyzrál ani z bezprostřední blízkosti. Chuť si Ostravané vylepšili zásluhou Grona, jenž se svým bekhendem podruhé už prosadil a v první přesilovce navýšil náskok domácích.

Ve druhé části si Pardubice zkomplikovaly život ještě vlastní nesoustředěností. Za nevhodné komentáře poslal rozhodčí Turčan hosty na dvě minuty do tří, ale Východočeši těžké chvíle přestáli bez úhony i díky spolehlivému Svobodovi, který zázračně vykryl Philipovu střelu do odkryté části branky. Podobně neúspěšný byl ve svých šancích také Kaděra.

Pardubice v závěru stáhly hru na tři pětky, ale i ostatní pokusy o zvrat ve vývoji se minuly účinkem. Talentovaný junior Olesz se naopak osm minut před koncem šikovně zbavil Pácala a bekhendovým blafákem potřetí zavěsil. Trefa Petra Sýkory už přišla pozdě a vítkovický triumf už soupeř neohrozil ani v závěrečné power play.

Ladislav Svozil (HC Vítkovice): „Pro nás to jsou velmi cenné tři body, neboť Pardubice jsou hodně silný tým. Vítězství jsme si ale zasloužili. V první třetině jsme byli lepší a dali dva góly, dobré momenty jsme měli i ve druhé třetině, ale tam už jsme se střelecky neprosadili.“

Miloš Říha (HC IPB Pojišťovna Pardubice): „Utkání jsme si prohráli v první třetině. Nastoupili jsme laxně, bez bruslení, snad až na půl plynu. Teprve od druhé části jsme se zlepšili. Vítkovice jsme chvilkami zatlačili, ale domácí hráli velmi dobře v obraně, proto jsme se v útočné fázi moc neprosazovali. I v závěru jsme zvýšili tlak, Vítkovicím však výborně zachytal gólman Trvaj.“

Vzájemné zápasy 2002/2003
3.10.02 Vítkovice – Dynamo Pardubice 4:3