Tipsport extraliga ledního hokeje, 36. kolo, neděle 4.1.2004, Tipsport arena

1:0, 0:2, 1:0 – 1:0
Branky a nahrávky: 12:54 Čakajík, 59:18 Čermák (V. Novák, Jiruš), 63:07 Čermák – 22:04 Kudrna (Mikeska, A. Svoboda), 24:53 Mrázek (T. Divíšek). Rozhodčí: T. Svoboda – Bádal, Pouzar. Vyloučení: 9:11, navíc Mikeska (Pardubice) 10 minut osobní trest. Využití: 0:1. Diváci: 3632. Střely na branku: 36:26. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 3:2.
Bílí Tygři Liberec: Falta – Holub, Jiruš, Čakajík, J. Moravec, Nedvěd, Ťupa – Čermák, Plodek, Hašek – V. Novák, Kašpařík, S. Procházka – Korhoň, Vampola, Rozsíval – M. Hájek, Michal Straka, Verčík. Trenéři: Josef Paleček, Karel Dvořák a Jaroslav Nedvěd st.
Dynamo Pardubice: Svoboda – M. Sýkora, Mudroch, Čáslava, Zábranský, Podhradský, Duben, Pácal, Janecký – T. Blažek, Dopita, Lubina – P. Sýkora, T. Divíšek, Mrázek – Jaroslav Kudrna, Mikeska, Pištek – Kolář, Koukal, Průcha. Trenéři: Miloš Říha a Jiří Seidl.

V nesmírně dramatickém utkání 36. kola zvítězili hokejisté Liberce nad Pardubicemi 3:2 po prodloužení. Největší zásluhu nad nečekaným úspěchem domácích nad lídrem soutěže měl útočník Leoš Čermák, jenž přišel v říjnu na sever Čech z pražské Slavie. Nejprve si při power play 42 sekund před koncem normální doby vynutil prodloužení a v něm přidal na konto libereckého celku další důležitý bod.

V první třetině měli nejprve šance domácí obránci Ťupa a Nedvěd při přesilovce, ale s jejich střelami od modré čáry si brankář Adam Svoboda poradil. Na druhé straně po zaváhání liberecké obrany se ocitl Kolář sám před brankou, ale bekhendem Faltu nepřekonal. Ve 13. minutě šel Liberec do vedení. Střelu Stanislava Procházky ještě Svoboda vyrazil, ale na dorážku Čakajíka nestačil. Pardubičtí mohli ještě v úvodní části odpovědět, ale Mikeska ani nadvakrát neprostřelil Faltu a velké šance neproměnili ani Pácal s Mudrochem.

Na začátku druhé dvacetiminutovky zabránil brankář Svoboda šanci libereckého Korhoně odvážným vyjetím daleko z branky a zároveň tak založil akci, na jejímž konci bylo pardubické vyrovnání. Gól vstřelil Jaroslav Kudrna. Liberečtí v této fázi utkání ztráceli síly kvůli zbytečnému vylučování a při trestu Čermáka za podražení pykali druhým gólem ve své síti, který vstřelil ve 25. minutě Mrázek. Svoboda se zaskvěl vzápětí po pohotové střele Korhoně a Korhoň měl ve 37. minutě i třetí svou šanci, avšak opět na Svobodu nevyzrál.

Osm minut před koncem druhé třetiny si po Rozsívalově střele z úhlu pardubický obránce Michal Sýkora vrazil puk do vlastní sítě. Téměř v témže okamžiku byla posunuta branka a hlavní sudí Svoboda gól neuznal, což vyvolalo obrovské protesty libereckých hráčů i diváků.

Ve třetím dějství byla hra roztříštěná do řady potyček a osobních soubojů. Domácím se však přesto nakonec podařilo vyrovnat. V čase 58:23 odjel brankář Falta z branky a Čermák prostřelil Svobodu. V prodloužení došlo k několika zdržením, protože nejprve bylo potřeba vyměnit plexisklovou tabuli, a poté se strhla na ledě rvačka hráčů, po níž rozhodčí rozdal čtyři dvouminutové tresty.

Domácí sice nevyužili dvouminutovou přesilovku pět na tři, ale v době, když již byly síly na ledě srovnány, vstřelil v čase 63:07 Čermák vítězný gól. Liberec až ve třetím měření sil v tomto ročníku konečně na pardubické hokejisty vyzrál.

Josef Paleček (Bílí Tygři Liberec): „Zvolili jsme taktiku soustředěné obrany a zabezpečeného středního pásma. V úvodu se nám ji dařilo plnit, ale ve druhé třetině jsme se zbytečnými fauly připravovali o síly. Ke konci jsme ale dokázali utkání zvrátit. Jsem za to velice rád, už vzhledem k dalším výsledkům tohoto kola.“

Miloš Říha (HC Moeller Pardubice): „V první třetině jsme nehráli dostatečně aktivně, nedohrávali jsme souboje, uhýbali jsme a z toho pramenil tlak domácích. Po přestávce se to z naší strany zlepšilo a myslím, že jsme zaslouženě otočili výsledek. V závěru jsme se však zcela zbytečně nechali vyprovokovat, opláceli jsme a domácí nakonec byli šťastnější.“