31. kolo, neděle 7.12.2003 od 17:00 hodin, ČEZ Aréna, Ostrava
Vítkovice

Branky a nahrávky: 42:00 M. Tomášek (J. Štefanka), 44:38 Krenželok (Pavel Kumstát) – 17:20 Mikeska (Pištek, Kudrna), 22:12 Duben (Kudrna, Mikeska), 26:28 Koukal (Průcha), 47:31 T. Blažek (M. Sýkora, Dopita), 52:34 Divíšek (Duben, P. Sýkora). Rozhodčí: Homola – Dědek, Chytil. Vyloučení: 7:8, navíc Podhradský (Pardubice) 10 minut osobní trest. Využití: 0:4. Diváci: 4259. Střely na branku: 31:33. Průběh utkání: 0:3, 2:3, 2:5.
Vítkovice: Pinc (27. Falter) – Seman, Černošek, Ficenc, Dresler, Chmelíř, Pavel Kumstát – Burger, Turek, Krenželok – P. Míka, J. Štefanka, M. Tomášek – Irgl, A. Padělek, Köhler. Trenéři: Ladislav Svozil a Aleš Tomášek.
Dynamo Pardubice: Svoboda – M. Sýkora, Mudroch, Podhradský, Zábranský, Duben, Linhart, Pácal, Janecký – Razingar, Dopita, T. Blažek – P. Sýkora, Divíšek, F. Mrázek – Jar. Kudrna, Mikeska, Pištek – Kolář, Koukal, Průcha. Trenéři: Miloš Říha a Jiří Seidl.

Čtyři góly z přesilovek, takovou vizitku předložili hokejisté lídra extraligy z Pardubic ve Vítkovicích. Hosté zvítězili 5:2 a bodovali tak v šestnáctém utkání za sebou. Severomoravané přitom nesehráli špatný zápas, ale selhali v koncovce.

Marodka sice dále cloumá vítkovickými řadami, ale oslabený tým i bez sedmi zraněných nebo nemocných hráčů držel favorita v první části pod mírným tlakem. Hosté odolali nejtěžší fázi utkání s pomocí obezřetného gólmana Svobody. Ten se nejvíce zapotil po Krenželokově výpadu, ale mladému domácímu útočníkovi chybělo v koncovce více rozvahy.

Pardubice se probíraly pozvolna. Pinc si v podstatě pořádně nesáhl na puk a už jej lovil z branky – v 18. minutě se v přesilovce prosadil střelou přes obránce Mikeska. Hosté pak chopili režii duelu do svých rukou. Soupeře však neničily nátlakovým, ale účelným hokejem.

V nástupu do druhé třetiny jim pojistili výhru Duben, který zblízka završil kombinaci Kudrny s Mikeskou, třetí zásah zaznamenal Koukal, jenž zápěstím z mezikruží využil druhou početní výhodu Východočechů. Vítkovičtí trenéři reagovali střídáním gólmanů a do branky místo Pince poslali Faltera.

Domácí nehráli špatně, ale v koncovce jim chyběla pardubická pohoda. Na Svobodu nejvíce dotírali v závěru druhé části při dvojnásobné přesilovce, hostující gólman však se štěstím vytěsnil i Černoškovu ránu z bezprostřední blízkosti. Když už Turek zlomil střeleckou smůlu, jeho zásah přerušil hvizd sudího Homoly.

Střelecké vzepjetí Ostravanů přišlo v úvodu třetího dějství. Tomášek a po něm i Krenželok našli cestu za Svobodova záda, ale krátkou euforii domácích uzemnil Blažek, který v další přesilovce dorazil puk za Faltra počtvrté. Domácí rezignovali a úspěch Pardubic tak čtvrtým gólem při početní převaze podtrhl trefou ze vzduchu Divíšek.

Aleš Tomášek (HC Vítkovice): „Čtyři góly jsme dostali z přesilovek, ty tak kvalitní mužstvo jako Pardubice dokáže využívat. Většina z branek byla přesto dost laciná po odražených kotoučích. To však nesnižuje výkon Pardubic, které zvítězily zaslouženě.“

Jiří Seidl (HC Moeller Pardubice): „Začátek nám moc nevyšel, do zápasu jsme vstoupili celkem vlažně. Pomohly nám však úvodní laciné góly, po kterých jsme kontrolovali vývoj a hlavně výsledek. Přesilovky se nám v posledních zápasech celkem daří. Vychází to hlavně z momentální pohody, která v mužstvu je.“

Vzájemné zápasy 2003/2004
20.9.03 Vítkovice – Dynamo Pardubice 1:3