23. kolo, neděle 16.11.2003 od 17:00 hodin, Duhová aréna

Bílí Tygři Liberec

Branky a nahrávky: 19:59 M. Sýkora (T. Divíšek, T. Blažek), 25:05 Dopita (P. Sýkora, M. Sýkora), 29:06 Kudrna (Mikeska), 45:07 M. Sýkora (P. Sýkora) – 59:22 Jiruš. Rozhodčí: Rejthar – Pešek, Šátava. Vyloučení: 6:8, navíc Šmíd (Liberec) 5 minut a osobní trest do konce utkání. Využití: 4:1. Diváci: 9116. Střely na branku: 26:24. Průběh utkání: 4:0, 4:1.
Dynamo Pardubice: A. Svoboda – Čáslava, Zábranský, M. Sýkora, Mudroch, Podhradský, Duben, Pácal – P. Sýkora, T. Divíšek, Janecký – Razingar, Dopita, T. Blažek (30. F. Mrázek) – Jaroslav Kudrna, Mikeska, Pištek – Kolář, Koukal, Průcha. Trenéři: Miloš Říha a Jiří Seidl.
Bílí Tygři Liberec: O. Svoboda – Jiruš, Šmíd, Čakajík, J. Moravec, Nedvěd, Ťupa, Jareš, Holub – Čermák, Rataj, J. Hašek – V. Novák, Kašpařík, S. Procházka – Korhoň, Vampola, Rozsíval – Verčík, Hájek, Jech. Trenéři: Josef Jandač, Karel Dvořák a Jaroslav Nedvěd st.

Jednoznačnou záležitostí vedoucího týmu soutěže se stalo utkání 23. kola proti poslednímu Liberci. V téměř vyprodané Duhové aréně šly pardubickému celku náramně k duhu přesilové hry, v nichž dal všechny čtyři branky. Naději domácího gólmana Adama Svobody na třetí zápas bez inkasované branky v sezoně zhatil až 38 sekund před závěrem rovněž v početní výhodě liberecký Jiruš.

Domácí se do soupeře, na jehož střídačce působí nedávný trenér pardubických juniorů Paleček, pustili s vervou, jako by ani neměli za sebou sobotní utkání v Litvínově. Od začátku se hrálo před brankou Oldřicha Svobody, ale pardubické hře chyběla přesná koncovka. Severočeši přijeli s vyloženě defenzivní taktikou a ve svém obranném pásmu bránili všemi prostředky.

Pardubičtí se sice snažili rozložit obranný val Bílých tygrů, ale nedařilo se jim to. V 17. minutě netrefil Kudrna odkrytou libereckou branku, a když už se zdálo, že úvodní třetina skončí bez gólů, najel si při početní výhodě Michal Sýkora před libereckou branku a vteřinu před sirénou otevřel skóre utkání.

Ve druhé části hosté přitvrdili hru, ale doplatili na to. Ve 25. minutě zranil Šmíd pardubického Blažka a musel předčasně do šatny. Jeho vyloučení využili domácí k dalším dvěma brankám a utkání bylo prakticky rozhodnuto. Hra posledního celku tabulky se téměř zhroutila a bylo jen otázkou času, kdy se domácí znovu prosadí. Ti však byli, snad s ohledem ke svému bývalému klubovému kouči, který navíc před odchodem do Liberce působil jako v Pardubicích jako sportovní manažer, ohleduplní a jeho svěřence šetřili.

Bílí tygři kousali jen minimálně a se šancemi Haška a Vampoly si v průběhu druhé třetiny Adam Svoboda snadno poradil. Na druhé straně však jeho jmenovec nestačil na dělovku Michala Sýkory. Volnější tempo lídra tabulky dalo v závěrečných minutách příležitost vyniknout Adamu Svobodovi, který několika famózními zákroky likvidoval soupeřovy šance. Kapituloval až půl minuty před koncem hry.

Miloš Říha (HC Pardubice): „Mužstvo podalo ve dvou dnech velmi dobrý výkon, hráli jsme aktivně od začátku až do konce. Škoda inkasované branky na konci utkání, kdy jsme udělali v obraně chybu. Jsme rádi, že začínáme proměňovat přesilovky jednoduchostí a dohráváním v předbrankovém prostoru. Blažek má protrhnutou část brady pod rtem, venkovní stranu už má zašitou.“

Josef Paleček (Bílí Tygři Liberec): „Kdyby se hrálo celou dobu pět na pět, tak jsme si odvezli bod. Měli jsme spoustu vyloučených, a když se soupeři, jako jsou Pardubice, nabídne takováhle šance, musí být mužstvo zákonitě potrestáno. Při rovnovážném stavu na ledě jsme si také vytvořili dost šancí, ale trápí nás koncovka a tím pádem jsou výsledky takové, jaké jsou.“

Vzájemné zápasy 2003/2004
5.10.03 Bílí Tygři Liberec – Dynamo Pardubice 2:4