Tipsport extraliga ledního hokeje, 10. kolo, neděle 5.10.2003, Tipsport arena

2:4
0:0, 0:3, 2:1
Branky a nahrávky: 40:13 Verčík (Jareš, Kašpařík), 58:02 Michal Straka (Kropáč, Čakajík) – 30:52 Kudrna (M. Sýkora, Dopita), 33:43 M. Sýkora (Jaroslav Kudrna), 34:17 P. Sýkora, 40:36 P. Sýkora (Čáslava). Rozhodčí: Smeták – Cambal, Unzeitig. Vyloučení: 6:7. Využití: 1:1. Diváci: 3018. Střely na branku: 27:25. Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:4, 2:4.
Bílí Tygři Liberec: O. Svoboda – J. Nedvěd, Jareš, Holub, Čakajík, Krstev, J. Moravec (41. L. Šmíd) – V. Novák, Kašpařík, Verčík – Kropáč, Michal Straka, Korhoň – Rozsíval, Musil, S. Procházka – Pabiška, Klimenta, M. Hájek. Trenéři: Josef Jandač, Karel Dvořák a Jaroslav Nedvěd st.
Dynamo Pardubice: A. Svoboda – M. Sýkora, Mudroch, Čáslava, Pácal, A. Novotný, Duben, Podhradský – Lubina, Mikeska, Pištek – P. Sýkora, T. Divíšek, Janecký – Jaroslav Kudrna, Dopita, Mrázek – Kolář, Koukal, Průcha. Trenéři: Miloš Říha a Jiří Seidl.

Bez překvapení skončil duel hokejistů Liberce s lídrem soutěže z Pardubic. Hosté zejména díky třem gólům v prostřední části hry splnili roli favorita a domácím patří stále v tabulce předposlední místo. V duelu dvou jmenovců brankářů byl nakonec šťastnější mladší Adam Svoboda.

Až do poloviny zápasu drželi oba gólmani čisté konto. Pardubický brankář skvěle vyřešil akce Pabišky, Jareše i Rozsívala, jeho protějšek Oldřich Svoboda zazářil při příležitostech Mrázka, Čáslavy, Podhradského a Petra Sýkory. Až v době, kdy se utkání přehouplo do své druhé půle, nastřílely Pardubice během tří a půl minuty tři góly.

Nejprve potrestal Čakajíkovo vyloučení Kudrna, který dorazil do branky vyražený puk. O chvíli později při hře čtyři na čtyři skóroval od modré čáry obránce Michal Sýkora a za 34 vteřin po něm se poprvé trefil i jeho mladší bratr Petr. V závěru třetiny měl velkou šanci v přesilovce domácí Verčík, ale z úhlu netrefil odkrytou branku.

Verčík si vše vynahradil již ve třinácté vteřině závěrečné části, kdy tečoval Jarešovu střelu od modré čáry. Hostům však stačilo k odpovědi pouhých 23 vteřin. Petr Sýkora ujel Čakajíkovi a bylo to 1:4. V dalším průběhu zápasu si již Pardubice hlídaly výsledek. Brejk dvojice libereckých hráčů zakončil Kropáč střelou mimo a bombu Nedvěda kryl Adam Svoboda.

V přesilové hře dvě minuty před koncem domácí vyšachovali pardubickou obranu a Michal Straka upravil na konečných 2:4. Na skóre již nic nezměnila ani obrovská šance Janeckého, ani liberecká hra bez brankáře v posledních dvaceti vteřinách zápasu.

Josef Jandač (Bílí Tygři Liberec): „Pro diváka to byl určitě atraktivní hokej, bohužel pro nás skončil bez bodu. Do poloviny zápasu to bylo vyrovnané, poté se hosté z přesilovky dostali do vedení a vzápětí po dvou hrubých chybách našich hráčů odskočili na třígólový rozdíl. Na začátku třetí třetiny jsme sice ještě dokázali snížit, ale rychle jsme opět prohrávali o tři branky a Pardubice si to již potom pohlídaly.“

Miloš Říha (HC Pardubice): „Hrál se vynikající hokej, co se týče nasazení, množství kombinací a spousty šancí. My jsme se rozjížděli pomaleji, ale ve druhé třetině jsme byli aktivnější, dostávali jsme se častěji do útočného pásma a zúročili jsme tuto aktivitu góly. V úvodu třetí třetiny jsme naštěstí rychle odpověděli na první gól Liberce, a poté již zejména díky zkušenosti dotáhli zápas do vítězného konce.“