5. kolo, sobota 20.9.2003 od 17:00 hodin, ČEZ Arena, Ostrava
Vítkovice

Branky a nahrávky: 50:22 I. Padělek (Kowalczyk, Olesz) – 34:40 Duben (Dopita, Mrázek), 52:58 Divíšek (P. Sýkora), 59:07 Divíšek (P. Sýkora). Rozhodčí: Minář – Guth, Rittich. Vyloučení: 5:4, navíc Kudrna (Pardubice) 10 minut osobní trest. Využití: 1:1. Diváci: 3018. Střely na branku: 25:37. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3.
Vítkovice: Trvaj – Černošek, Seman, Kowalczyk, Zápotočný (30. P. Kumstát), Ficenc, Chmelíř – Kaděra, Burger, Krayzel – I. Padělek, Vala, Míka (35. Olesz) – Irgl, Hubáček, Tomášek. Trenéři: Ladislav Svozil a Aleš Tomášek.
Dynamo Pardubice: Svoboda – M. Sýkora, Mudroch, Čáslava, Pácal, Novotný, Duben, Podhradský – Razingar, Blažek, Kudrna – P. Sýkora, Divíšek, Janecký – Mrázek, Dopita, Pištek – Kolář, Koukal, Průcha. Trenéři: Miloš Říha a Jiří Seidl.

V předehrávce 5. kola hokejové extraligy utrpěly Vítkovice první porážku v soutěži. Ve vyrovnaném a kvalitním utkání podlehly Pardubicím 1:3, když o rozhodující branky hostů se postarala dvojice Divíšek, Petr Sýkora.

Úvodní třetina byla z obou stran zahřívací. První vážnější akce se zrodila až v 7. minutě, když Burger prováhal slibnou šanci v přesilovce. Hosté vystřelili na Trvaje poprvé až v 8. minutě, Petr Sýkora ale neuspěl. Vítkovičtí postupně získali mírnou převahu. V dobrých střeleckých příležitostech se ocitli Krayzel, Irgl, ale především Ivan Padělek. Své šance však spálili. Nejblíže ke gólu tak měl v 19. minutě pardubický Blažek, vítkovický brankář Trvaj ale jeho puk po dobře mířené ráně pod horní tyč ukryl ve své lapačce.

Druhou část hry začali lépe hosté, byli už mnohem častěji před brankou domácích a především v přesilovce ve 25. minutě svého soupeře doslova uzamkli. Trvaj musel řešit několik nebezpečných střel i skrumáží. Výjimkou ze strany Ostravanů byla 30. minuta, kdy Burger nepřetlačil zblízka puk přes brankářskou hůl Adama Svobody. Pardubice zahrozily sice ještě neúspěšným průnikem Divíška z poloviny kluziště ve 33. minutě, dvě minuty na to ale využil přesilovou hru Duben.

Ve třetí třetině se tempo zrychlilo, před oběma brankami vzniklo několik nebezpečných situací, jak Trvaj, tak Svoboda však chytali bezchybně. Snaha Vítkovic po vyrovnání se naplnila v 55. minutě, když v přesilovce skóroval Ivan Padělek. Radost domácích ale neměla dlouhého trvání, Petr Sýkora osvědčil důraz v útočném pásmu, vybojoval puk pro Divíška a ten dostal opět svůj tým do vedení. Zasloužené vítězství Pardubic pojistil svým druhým gólem v utkání v posledních sekundách Divíšek.

Ladislav Svozil (HC Vítkovice): „Škoda, že jsme v první třetině nevyužili některou z řady dobrých brankových šancí. Pak jsme přestáli tlak soupeře s pomocí výborného Trvaje. Pomohli jsme soupeři několika zbytečnými fauly, které tak zkušený tým jako Pardubice dokáže potrestat. I přes porážku mohu být s výkonem svých svěřenců spokojen.“

Miloš Říha (HC Pardubice): „Utkání přineslo dobrý kombinační hokej. My jsme zaspali první třetinu, ale aktivní obranou jsme se dostali do zápasu, převzali jsme iniciativu a dokázali jsme šance proměnit. Za výkon ve druhé a třetí části hry je naše vítězství zasloužené.“

Vzájemné zápasy 2003/2004
20.9.03 Vítkovice – Dynamo Pardubice 1:3