04.10.2017
Jan Hrabal

Zápas se mi vydařil náramně, lebedil si Vladislav Bojko

PRAHA — Na východ Čech přišel na testy, na nich zaujal a těsně před startem nové extraligové sezony podepsal vytáhlý útočník Vladislav Bojko smlouvu s Dynamem. Vloni hrál druhou nejvyšší soutěž v Rusku, nyní se chce prosadit mezi českou elitou.

Letošní statistiky Vladislava Bojka
Utkání Branky Nahrávky Body +/− Tr. minuty
10 1 2 3 −4 12

„Trable“ se jmenovkou

Odchovanec slavného CSKA Moskva ВЛАДИСЛАВ БОИКО nosí dres s číslem 95 a jmenovkou BOYKO. Důvod je nasnadě: hráč musí v Tipsport extralize nastupovat s totožnou jmenovkou, jako je příjmení hráče uvedené v registračním systému Českého svazu ledního hokeje. Sem se údaje zadávají podle cestovního pasu a ten ruský užívá anglickou transkripci. Dynamo toto pravidlo samozřejmě ctí, ovšem v běžné komunikaci upřednostňuje český přepis BOJKO.

Na svou první trefu v pardubickém dresu si musel počkat do úterního utkání na ledě pražské Sparty, kde již v šesté minutě dorazil Quennevillovu ostrou ránu z kruhu.

„Vždycky potěší, když se gólově prosadíte. Navíc to byl můj první gól, takže ze mě spadl ten pomyslný balvan. Když vám to tam dlouho ne a ne padnout, psychicky vás to užírá,“ řekl pro www.idnes.cz útočník Dynama.

Podle něj mohl pardubický celek porazit Spartu výraznějším rozdílem, červenobílí ale doplatili na stále ne perfektní koncovku. Sluší se doplnit, že i Pražané měli několik možností, až na jednu všechny pochytal výborný Milan Klouček.

„Snažili jsme se mít na paměti všechny naše slabiny, prioritou pak byla právě defenziva. Ostatně po každém utkání rozebíráme na videu situace, kterých se chceme vyvarovat. Nejsem si jistý, zda byl náš úterní zápas nejlepší v sezoně. Každopádně co do týmové práce jsme si to dnes odmakali nejvíce. Pokrok jsme učinili také v disciplíně,“ konstatoval Vladislav Bojko.

V mezinárodní kabině kromě češtiny a angličtiny zní také jeho ruština. „Anglicky bohužel neumím, ale s pár spoluhráči se rusky domluvím. Naštěstí trenér Miloš Holaň umí skvěle rusky. Máme vůbec národnostně pestrý tým, v šatně najdete ještě Francouze nebo Kanaďany. Ale spíše nás to jako tým stmeluje, což je důležité zejména v poslední době. Jenom proto je tu stále možnost se z marastu dostat,“ nechal se slyšet.

Do Pardubic přišel po dvou letech ve Vyšší hokejové lize, která je obdobou české WSM ligy v Rusku. „Vypršela mi tam po sezoně smlouva. Býval bych dostal novou, jenže ve VHL se mi zůstávat nechtělo. Potřeboval jsem se někam posunout. Prioritou byla Evropa, nakonec to vykrystalizovalo v českou extraligu a Pardubice. Hokej tady je odlišný. Hřiště je o něco menší, hra má rychlejší spád. V Rusku se hráči více snaží o přihrávky a propracovanou rozehrávku, tady se klade důraz na bruslení a střelbu. Ale dostávám se do toho čím dál víc,“ doplnil Vladislav Bojko po výhře na Spartě.