Sacha Treille: Chceme Litvínovu vrátit porážku z úvodu!

02.11.2018 | Jan Hrabal

PARDUBICE — Zápasy s tradičními soupeři čeká o tomto víkendu na hokejisty Dynama. Pardubice se v sobotu vydají do Litvínova, v neděli od 17.00 hodin vyzvou pražskou Spartu. „Těšíme se na sobotní utkání do Litvínova. Doma nás v posledním domácím utkání právě porazili, takže jim to budeme chtít vrátit a odvézt si od nich tři body,“ říká Sacha Treille.

„Nikdo nechceme prohrát. Do každého zápasu jdeme s tím, že ho chceme vyhrát! Během sezony jste jednou nahoře a jednou dole. Litvínov měl výborný start do letošního ročníku. Víme, že to bude těžké, ale pokud zahrajeme dobře dozadu a s co nejméně chybami po celých šedesát minut, máme velikou šanci vyhrát toto utkání!“ řekl pro klubový YouTube kanál.

„Během sezony jste jednou nahoře a jednou dole. Litvínov měl výborný start do letošního ročníku. Víme, že to bude těžké, ale pokud zahrajeme dobře dozadu a s co nejméně chybami po celých šedesát minut, máme velikou šanci vyhrát toto utkání. Nikdo nechceme prohrát. Do každého zápasu jdeme s tím, že ho chceme vyhrát!“ pokračoval francouzský reprezentant.

Pardubice mají ve svém týmu mnoho cizinců. „Máme tak velikou šanci vytvořit vskutku dobrou partu, kde se budeme podporovat. A jestli je někdo cizinec, tak to je úplně jedno. Hrál jsem v Německu a tam je takový počet cizinců v jednom týmu zcela běžný,“ nechal se slyšet.

Rodák z Grenoblu hrál kromě Francie nebo České republiky také ve Švédsku a v Německu. „Každá země má svůj specifický styl, jak se v ní lední hokej hraje. Ten český je hodně technický a do rychlosti. Je to fajn – baví mě hrát tady!“ pousmál se.

V týmu není jediným francouzským reprezentantem. „Vždycky je lepší mít spoluhráče z téže země, můžeme spolu mluvit v naší mateřštině – je to fajn!“ doplnil Sacha Treille.

Memoriál Zbyňka Kusého 2019

Pardubická juniorka