08.05.2016
(HoH)

Pět bodů bereme, hlásí Petr Koukal po úspěšném startu

MOSKVA / PARDUBICE — Víkendový dvojboj v úvodu Mistrovství světa IIHF v ledním hokeji 2016 se českým hokejistům povedl takřka na sto procent. Po pátečním vítězství 3:0 nad Ruskem získala Česká republika dva body po skolení Lotyšů 4:3 po samostatných nájezdech. Důvěru trenérů získal pro třetí sérii Petr Koukal, expardubický kapitán ale zamířil po pěkném blafáku pouze do tyče.

„Byl to těžký zápas. Škoda, že jsme ztratili náskok 2:0, ale dva body brát musíme. Jsme rádi, že jsme vyrovnali šťastnou střelou, kterou si oni srazili do brány,“ řekl v rozhovoru pro Českou televizi útočník Avtomobilistu Jekatěrinburg.

Po dvou brankách Tomáše Plekance se český národní tým ujal vedení, Lotyši ale dokázali otočit vývoj utkání s tím, že rozdílovou branku přidali 139 vteřin před koncem základní hrací doby.

„Nevyužili jsme spoustu šancí, pak jsme se začali trochu bát a oni nás napadat. Nedokázali jsme se ubránti jejich tlak. Využili přesilovku, udělali jsme chybu dvě minuty před koncem, kdy to sehráli krásně a ujali se vedení. Měli jsme dát gól na 3:0 ve druhé třetině, to bychom se uklidnili,“ komentoval průběh střetnutí Petr Koukal.

Na přelomu druhé a třetiny měla česká reprezentace k dispozici dohromady takřka sedmiminutovou přesilovku, nejprve v čase 36:07 obdržel pětiminutový trest Ronalds Kenins za zásah do oblasti hlavy a krku, v čase 41:16 pak Lotyši špatně střídali… „Kromě první lajny, která to dobře sehrála, si nemyslím, že by nám přesilovky šly. Na tom musíme zapracovat – až půjde do tuhého, tak branky z přesilovek by nám měly pomoci,“ poznamenal pracovitý centr.

Ze dvou utkání mají čeští hokejisté pět bodů a ujali se vedení v moskevské skupině. „Je to pozitivní start, to bychom před turnajem brali,“ pousmál se Petr Koukal. Třetím soupeřem národního týmu bude v pondělí 9. května 2016 od 19.15 hodin tým Švédska.