HC DYNAMO PARDUBICE
1973 1987 1989 2005 2010 2012
20.05.2015
(HoH)

Jakub Nakládal míří do NHL, podepsal smlouvu s Calgary Flames

PARDUBICE — Český hokejový obránce Jakub Nakládal, který hokejově vyrostl v Pardubicích, podepsal nováčkovský dvoucestný kontrakt s týmem NHL Calgary Flames. Sedmadvacetiletý obránce si tak poprvé ve své rozvíjející se kariéře zahraje v zámoří.

Jakub Nakládal působil v A týmu Pardubic v letech 2006 až 2011. Ve 183 zápasech vstřelil 18 gólů a navrch přidal 32 asistencí, v hodnocení účasti na ledě nasbíral dohromady 34 kladných bodů. Za český národní tým odehrál 94 utkání, startoval na třech mistrovstvích světa, na tom letošním byl s pěti asistencemi nejproduktivnějším českým bekem.

„Od dětství jsem snil o tom, abych si jednou mohl zahrát NHL. Teď jsem tomu znovu o kus blíže a je to pro mě ohromná výzva,“ uvedl pro web společnosti Sport invest Jakub Nakládal.

V sezoně 2011/2012 hráli spolu za #hcpce… 👏 #spolecnetvorime

Fotka zveřejněná uživatelem HC ČSOB Pojišťovna Pardubice (@hcpce),

„Proti kvalitním soupeřům se jevil dobře, našim lidem se líbil. Když mluvili s lidmi z Čech, dozvěděli se, že to byl zřejmě jejich nejspolehlivější hráč na turnaji,“ uvedl generální manažer Calgary Brad Treiliving pro oficiální webové stránky klubu.

„Především v posledních třech týdnech jsme ho hodně sledovali a mluvili s ním. U hráčů, kteří strávili kariéru v Evropě, je vždycky otázka, jak se přeorientují a jak dlouho to bude trvat. Je to kvalitní hráč a udržuje se v dobré formě. Ale uvidíme. V tréninkovém kempu a v přípravných zápasech se rozhodne, kam zapadne,“ doplnil.