18.12.2012
(HoH)

Hokejisté potěšili malé pacienty v pardubické nemocnici

PARDUBICE — Velkou radost udělali malým dětem hokejisté Radovan Somík a Martin Šagát. Ti navštívili Dětské a novorozenecké oddělení a Oddělení dětské chirurgie Pardubické krajské nemocnice.

Po úterním tréninku odjeli oba slovenští útočníci s drobnými dárečky od klubu HC ČSOB Pojišťovna Pardubice do Pardubické krajské nemocnice. Na obou odděleních navštívili zhruba třicet malých pacientů.

„Jsme rádi, že jsme mohli malé děti trochu rozptýlit před vánočními svátky, když musí být v nemocnici. Jsme rádi, že jich nebylo mnoho, většina z nich bude na Vánoce doma, to jsme rádi slyšeli. Nebyl tam žádný případ a ani se neočekává,“ řekl kapitán pardubického týmu Radovan Somík.

Ten chválil rodinnou atmosféru v Pardubické krajské nemocnici. „Prostředí v nemocnici je v rámci možností velmi dobře. Někdy to je na úkor prostor, ale zase vztah pracovníků s dětmi je velmi rodinné. Sestřičky jsou velmi milé a vytváří dětem pohodu,“ doplnil Radovan Somík.

Spolu s ním se byl za malými dětmi podívat i Martin Šagát. „Některé děti mohou do nemocnice i s rodiči, to je pro ně velmi důležité. Je to daleko lepší než třeba ležet sám na chirurgii. Rád jsem je pozdravil a snad jsme jim alespoň trošičku zpříjemnili ne zrovna radostný pohyb,“ řekl.

„Děti, které jsme navštívili, by měli být na Vánoce doma, to je jedině dobře. Každopádně jsme se rádi přišli podívat. Je vidět, že celý personál se o ně stará tak, aby se cítily co nejlépe,“ dodal Martin Šagát.

„Chtěl bych hokejistům poděkovat za jejich návštěvu. I když je u nás před vánočními svátky méně pacientů, bylo to velmi příjemné setkání. A samozřejmě je zase u nás rádi uvidíme,“ řekl Zbyněk Horák, primář dětské chirurgie Pardubické krajské nemocnice, a. s.

Fotogalerie