Dynamo spolupracuje s Avangardem: do Pardubic přichází tři ruští hokejisté na zkoušku

23.10.2018 | Jan Hrabal

PARDUBICE — Hokejový klub Dynamo Pardubice reaguje na neuspokojivé výsledky z posledních utkání. Vedení klubu v čele s předsedou představenstva a generálním manažerem Dušanem Salfickým se podařilo domluvit úzkou spolupráci s týmem Avangard Omsk. Obě organizace ji mají smluvně podchycenou.

„Na jejím základě k nám na zkoušku přichází tři mladí ruští hokejisté. Věřím, že tento krok nám pomůže, chceme rovněž zvýšit konkurenci v našem týmu,“ řekl šéf Dynama Pardubice s tím, že Avangard měl více nabídek i z jiných extraligových klubů.

„Jednání byla pro mě malinko jednodušší, osobně znám prezidenta Maxima Sušinského i generálního manažera Jevgenije Chatseje nebo sportovního ředitele Anatolije Kurjanova, hrával jsem proti nim v Rusku. I to přispělo k tomu, že se rozhodli pro nás,“ pokračoval Dušan Salfický.

Každý tým KHL si může vybrat evropský klub pro bližší spolupráci. „Jsem rád, že se mi podařilo dotáhnout a podepsat smlouvu. Dohoda popisuje pravidla působení hráčů, a to oběma směry. Nyní budeme moci využívat jejich mladé hokejisty, další kroky budeme postupně zvažovat,“ nechal se slyšet.

Prvním počinem je příchod tří mladých hráčů, v ČSOB Pojišťovna ARENĚ se v úterý hlásili dvaadvacetiletý obránce Ilja Děrvuk a jedenadvacetiletí útočníci Anton Kovaljov a Dmitrij Žukenov. Všichni tři mají zkušenosti z Kontinentální hokejové lize, posledně jmenovaný byl před třemi roky draftován Vancouverem Canucks.

„Všichni patří do širšího kádru Avangardu. Jsou tu v režimu zkoušky, abychom viděli, jak zapadnou a jak nám mohou pomoci. Poté se rozhodneme, zda se s nimi domluvíme na spolupráci do konce sezony. Je na nich, jak nás zaujmou a zda si řeknou o smlouvu. Máme dobré zkušenosti z podobných angažování z dřívější doby, myslím tím Valentina Pjanova a Jevgenije Mozera,“ doplnil Dušan Salfický.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený HC Dynamo Pardubice (@hcpce),