HC DYNAMO PARDUBICE
1973 1987 1989 2005 2010 2012
Redakce

Dynamo posiluje útok. Ze Zlína přichází Valentin Claireaux

Hokejový klub Dynamo Pardubice zařadí na svoji soupisku nového hráče. Ze Zlína přišel francouzský útočník Valentin Claireaux.

Topstory video.

Po posilování v defenzivní části nyní hlásíme posilu do útoku. Nově budete v dresu HC Dynamo Pardubice vídat francouzského reprezentanta Valentina Claireauxe. Devětadvacetiletý rodák ze Saint Pierre a Miquelon přichází z mužstva PSG Berani Zlín. V jeho dresu si loni poprvé vyzkoušel Tipsport extraligu a získal ve 40 zápasech 30 bodů za 11 branek a 19 asistencí.

„Valentin nás zaujal svými výkony v loňské sezóně. Je to výborný bruslař s ofenzívním pojetím hry. Proto jsme rádi, že se Valentin rozhodl pro spolupráci s naším klubem. Věříme, že jeho herní potenciál u nás ještě poroste,“ řekl člen představenstva HC Dynamo Pardubice Dušan Salfický.

Valentin Claireaux si dříve vyzkoušel také finskou ligu. Nastupoval za Luuko Rauma a Vaasan Sport. „Jsem šťastný, že jsem se domluvil na příští sezonu s Dynamem. Nemůžu se dočkat, až vyjedu na led,“ sdělil Claireaux ve svém vzkazu pro fanoušky.