Aleš Píša ukončil svou bohatou kariéru

02.06.2018 | Jan Hrabal

PARDUBICE — Hokejový obránce, který je odchovanec pardubického hokeje, Aleš Píša odehrál v minulé sezoně svůj poslední zápas. Podle infomací webových stránek HC BAK Trutnov se jedenačtyřicetiletý bek rozhodl pro finiš v kariéře profesionálního hokejisty. Důrazný zadák odehrál za Pardubice 786 utkání v nejvyšší soutěži včetně baráže, vstřelil v nich 77 branek a přidal 174 nahrávek. V hodnocení účasti na ledě nasbíral dohromady 91 kladných bodů!

Aleš Píša se narodil 2. ledna 1977 v Pardubicích, kde začala v mládežnických soutěžích jeho kariéra, ke svým prvním utkáním v nejvyšší soutěži nastoupil již ve vicemistrovské sezoně 1993/1994, postupně se propracoval i do české hokejové reprezentace, za níž odehrál jedenadvacet duelů.

V roce 2001, kdy byl vyhlášen nejlepším extraligovým obráncem, byl draftován týmem Edmonton Oilers, za který dohromady odehrál 50 zápasů (1+3), posléze byl vyměněn do New York Rangers, za které nastoupil k trojici utkání. Poté odešel působit do ruské nejvyšší hokejové ligy, kde nejdříve oblékal dres Severstalu Čerepovec a následně Atlantu Mytišči. A i když patřil k nejlepším obráncům ligy, rozhodl se v roce 2006 vrátit do Pardubic, s nimiž dosáhl na druhé stříbro. V sezoně 2007/2008 si ještě zahrál za Torpedo Nižnij Novgorod.

Aleš Píša výrazně pomohl mateřskému klubu k ziskům mistrovských titulů v letech 2010 a 2012. O tři roky později odešel do druholigového Trutnova, kde patřil mezi zkušené opory týmu, ale vleklá zranění ho donutila po třech sezonách ukončit kariéru.

Dynamo děkuje Aleši Píšovi za bohaté služby odvedené pro pardubický hokej a přeje pevné zdraví a mnoho štěstí v další životní etapě.

BARTH media