22.02.2009
(HoH)

Pardubice čekají na soupeře z předkola play off. Koho mohou vyfasovat?

PARDUBICE — Velkou neznámou řeší pardubická kabina. A tou je, s kterým protivníkem změří síly ve čtvrtfinále play off České pojišťovny. Východočeši postoupili do vyřazovacích bojů ze druhého místa, soupeře jim určí předkolo play off. Narazit mohou na Plzeň, Liberec nebo Vítkovice.

Možní soupeři HC Moeller Pardubice pro čtvrtfinále play off

HC Lasselsberger Plzeň HC Vítkovice Steel Bílí Tygři Liberec

Jedno je jasné, hokejisté HC Moeller Pardubice začnou své putování vyřazovacími boji ve středu 4. března 2009 od 17.00 hodin. Soupeř je však neznámý. Pokud Plzeň postoupí přes Třinec, změří Pardubice síly se Západočechy. V opačném případě se střetnou s vítězem druhé série Vítkovice – Liberec.

Pardubice se v žádném případě nestřetnou ve čtvrtfinále s Třincem, na něj v případě postupu narazí pražská Slavia.

HC Lasselsberger Plzeň HC Lasselsberger Plzeň – HC Oceláři Třinec HC Oceláři Třinec
Vzájemné zápasy v sezoně: 7:3, 3:4, 5:2 a 3:2

Pokud v této sérii vyhraje Plzeň, tak právě s ní Pardubice střetnou ve čtvrtfinále. A to bez ohledu na výsledek druhého boje.

Papírovým favoritem tohoto klání by měli být Západočeši, neboť svého soupeře v sezoně třikrát porazili, naposledy v 51. kole základní části vyhráli na slezském ledě 3:2.

Zajímavostí je, že vzájemné zápasy v této sezoně přinesly mnoho branek. Celkem jich padlo devětadvacet, což překračuje extraligový průměr.

Třinec půjde do této série po nervydrásajícím postupu do předkola play off, o kterém rozhodl brankou v prodloužení proti Vítkovicím. V tomto utkání vedl Oceláře nový kouč – Pavel Marek.

HC Vítkovice Steel HC Vítkovice Steel – Bílí Tygři Liberec Bílí Tygři Liberec
Vzájemné zápasy v sezoně: 4:0, 2:6, 1:4 a 5:1

Tato série bude Východočechy zajímat v případě, že Třinec přehraje Plzeň a postoupí. Potom by Moeller šel do čtvrtfinále proti vítězi tohoto klání.

Oba celky dokázaly soupeře v sezoně dvakrát porazit při celkově takřka vyrovnaném skóre 12:11 pro Vítkovice.

Těžko říci, kdo se v tomto období potkal s lepší formou. Liberec totiž v posledních třech zápasech vždy prohrál a získal pouze bod za porážku 3:4 v prodloužení ve Znojmě.

Ostravané zakončili základní část porážkou s Třincem v prodloužení, poslední vítězství zaznamenali v 50. kole v domácím souboji s Kladnem.