Ondřej Machala: Vážím si prostoru od trenérů

21.03.2019 | Jan Hrabal

PARDUBICE — Dvěma gólovými zásahy pomohl k úterní pardubické výhře na ledě Pirátů progresivní útočník Ondřej Machala. První branku vstřelil v početní výhodě, svou druhou přidal v oslabení. „O naší výhře v Chomutově rozhodly přesilové hry. Hodně jsme je v posledních dnech trénovali. Dále jsme hráli bojovně a tlačili jsme se do brány,“ ohlédl se za zápasem, který Dynamo vyhrálo 4:1.

Jak hodně jste byli naštváni po nedělní domácí prohře 4:7?
„Hlavně jsme ji chtěli v úterý odčinit. Jsem rád, že se nám to podařilo. Po zápase v neděli jsme měli těžkou posilovnu, pak jsme měli obsáhlý videorozbor druhé třetiny, v níž jsme úplně vypadli ze hry. Jsem rád, že jsme jim to hned v úterý vrátili.“

Jak důležitá je tato výhra pro vaši psychiku?
„S Piráty budeme hrát baráž, už teď tam byly nějaké ‚potykačky. Hlavně jsme si dokázali, že je dovedeme porazit, to je cenné. Pro psychiku to je důležitá výhra, každá taková nám pomůže do dalších bojů.“

Baráž bude hlavně o hlavě. Jak prožíváte zápasy vy?
„Nemám to, jak se někdy říká, úplně na salámu, ale ani nejsem nervózní. Jdu do každého utkání s čistou hlavou a snažím se hrát to, co po nás trenéři chtějí. Občas, to přiznávám, dělám i jiné věci, ale nervózní nejsem, to ne.“

Váš „rychlonohý“ útok hraje delší dobu pospolu. Jakou volnost vám trenéři dávají?
„S Lubošem Horkým a Patrikem Poulíčkem hrajeme déle, vyhovuje nám to. My tři máme výhodu, že jsme rychlí, teď hlavně musíme zlepšit přímočarost do brány. Pak nám tam bude, věřím, padat více gólů.“

To se ostatně ukázalo při vaší druhé chomutovské trefě, že?
„To jsem byl rád, takový gól jsem vstřelil poprvé v životě! Nikdy dříve jsem neměl takové štěstí.“

Teď vás v pátek čeká doma Litvínov…
„Samozřejmě chceme vyhrát pro naši psychiku a hlavně pro naše fanoušky! Věřím, že nás budou chodit povzbuzovat i dál.“

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený HC Dynamo Pardubice (@hcpce),

Hrajete první ucelenou sezonu v českém dospělém hokeji. Co na ni říkáte?
„Dostal jsem prostor od pana trenéra Lubiny, moc si toho vážím. Snažím se dělat vše pro to, abych byl týmu prospěšný. Musím hodně ještě zapracovat na střelbě. Když to tam bude padat, bude to ještě lepší.“

Hodně vás trápí koncovka?
„Dostanu se při zápasech do mnoha šancí, ale někdy je neproměňuji a to mi vadí. Koncovka je u mě největší problém, vloni v létě jsem na tom pracoval, letos na tom máknu ještě více, abych byl produktivnější.“

Jak se dá trénovat?
„Důležité je co nejvíce střílet na bránu po tréninku a při cvičeních. My mladí hráči jsme chodili vždy odpoledne střílet 250 puků, Střelbu pak chci hodně pilovat po sezoně.“

Jak bude důležitá v baráži podpora od příznivců Dynama?
„Podle mě máme nejlepší fanoušky v celé republice. Když nás začnou povzbuzovat, je to super pocit a hned se nám hraje. Budu rád, když nás budou hojně chodit podporovat i v baráži, protože nám pomohou.“

Memoriál Zbyňka Kusého 2019