Ondřej Matýs: Gól jsem si užil!

10.03.2019 | Jan Hrabal

PARDUBICE — První domácí zápas, hned první vstřelený gól a navíc vítězný rovnou ve východočeském derby! Pardubický odchovanec Ondřej Matýs má za sebou bravurní nástup do nejvyšší soutěže. V jedenácté minutě pátečního utkání zvyšoval na 3:0, jeho trefa mezi Pavelkovy betony byla nakonec rozdílová.

Statistiky Ondřeje Matýse
Soutěž Utkání Branky Nahrávky Body +/− Tr. minuty
Tipsport extraliga 2 1 0 1 −1 0
Chance liga 41 3 3 6 +3 14
DHL extraliga juniorů 39 27 17 44 +10 14
NOEN extraliga st. dorostu 94 47 63 110 +47 86
ELIOD extraliga ml. dorostu 78 27 22 49 −1 55

„První zápas za A tým jsem odehrál minulý týden v Olomouci, v derby jsem vstřelil svůj premiérový gól v extralize a moc si to užívám! Když jsem jej dal, bylo to pro mě hodně emotivní,“ řekl devatenáctiletý útočník.

Puk že pro něj nezapomenutelného zápasu si samozřejmě schoval. „Mám za sebou první hokejový krůček, že jsem vstřelil branku v nejvyšší soutěži. Fanoušci byli skvělí a věřím, že nám budou fandit i v nadcházející části sezony,“ pro klubový YouTube kanál mimo jiné absolvent prvních dvou hokejových škol pardubického klubu a nejproduktivnější starší dorostenec Dynama před dvěma roky.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Držte nám palce v závěru sezony, ať i další naši odchovanci z naší akademie píší podobné hokejové příběhy jako ONDŘEJ #MATÝS (@_MatyO_). • 2014 — absolvent naší Hokejová škola HC Dynamo Pardubice. • 2019 — ve svém prvním domácím utkání střílí svůj první gól v @telhcz a rovnou vítězný v DERBY #28.

Příspěvek sdílený HC Dynamo Pardubice (@hcpce),