21.9.2023

Těsný duel s Vítkovicemi junioři zvládli!

Junioři Dynama porazili v 9. kole extraligy Vítkovice 2:1. První třetina působila velmi vyrovnaně a prvního gólu se diváci dočkali až v polovině celého utkání. Pardubice svůj jednogólový náskok udržely do další třetiny, ve které zápas Vítkovice zdramatizovaly. Dynamo si ale dobře rozjeté utkání vzít nenechalo a v úplném závěru o vítězství rozhodl Tomáš Jaša.

Extraliga juniorů, 9. kolo, čtvrtek 21.9.2023, Pardubice, enteria arena

2:1
0:0, 1:0, 1:1
Branky a nahrávky: 34:12 Fiala (Pavlata, Červenka; 5/5), 56:21 Jaša (Kubíček, Kaštánek; 5/5) – 41:38 Žídek (Milata, Prčík; 5/4). Rozhodčí: Battěk, Sýkora – Dědek, Hlinka. Diváci: 69. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:1. Střely na branku: 33:31. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1.
Dynamo Pardubice: Vilém – Hebek, Červenka, Kaštánek, Švec, Rájek, Kubánek – Pavlata, Helikar, Jaša, Yevtiekhov, Pilař, Kubíček, Fiala, Burda, Bartoň, Gromadzki, Tomas.
Vítkovice: Smolka – Puchala, Glos, Prčík, Chaloupka, Bialy, Kalandra, Čuba – Slusarczyk, Saxa, Chlán, Fojtík, Milata, Krejsa, Tobola, Štiak, Žídek, Přibyl, Muroň, Hanák.

Hned v úvodu utkání měl šanci vítkovický Chlán, jehož střelu Vilém vyrazil tak, že mohl Chlán ještě dorážet, ani na podruhé ale brankáře nepřekonal. Oba celky měly poté několik šancí, Pardubice dokonce i v početní výhodě. Právě při přesilové hře došlo k poškození mantinelu a zbytek třetiny se dohrál po přestávce. Dynamo ani zbytek přesilovky nezužitkovalo a hra pokračovala za nerozhodného stavu. To se mohlo změnit, když Helikar z modré čáry nahrával rozjetému Kubíčkovi, brankář Smolka v bráně hostí útočníka ale vychytal a první třetina tedy skončila bez gólu.

V prostřední periodě měly naopak šanci v přesilové hře Vítkovice. Dokonce po dalším faulu domácího hráče došlo na trestné střílení. Toho se ujal Přibyl, proměnit ho ale přes zákrok Viléma nedokázal a ani přesilovou hru hosté nevyužili. Stav poprvé změnily Pardubice zásluhou Adama Fialy, který brankáře Vítkovic prostřelil tvrdou ranou zápěstím z levého kruhu – 1:0. Hosté v této dvacetiminutovce odpověď na vstřelenou branku nenašli a do kabin šli s jednobrankovým mankem.

Netrvalo to ale dlouho a Vítkovice stav vyrovnaly. V přesilové hře se po kombinaci s Prčíkem strefil Matěj Žídek1:1. Pardubice si dále mohly rovnou ve dvou po sobě jdoucích početních výhodách vzít vedení zpět, ani jednou ale neuspěly. Až těsně po konci oslabení v závěru třetí třetiny rozhodlo o vítězství a zisku tří bodů právě Dynamo. Do šance se dostala dvojice Jaša a Kubíček, kdy druhý jmenovaný přihrál Tomáši Jašovi na pravý kruh, ze kterého útočník neomylně brankáře Smolku prostřelil – 2:1. Hosté ještě zkoušeli hru v šesti, ale v té už neuspěli a Pardubice tak zvítězily i ve druhém utkání s Vítkovicemi v této sezóně.

David Havíř (HC Dynamo Pardubice): „Z naší strany skvělý zápas, od kluků bych řekl zatím i nejlepší. Plnili naše pokyny, bekčekovali, byli jsme silní na kotouči. Sice jsme nebyli tak silní v předbrankovém prostoru, neproměnili jsme tolik šancí, ale potom se ukázal charakter týmu za stavu 1:1, kdy jsme ten zápas otočili a dovedli ho do vítězného konce.“

Pavel Trnka (HC Vítkovice Ridera): „Byl to náš klasický ubojovaný zápas, nemůžu klukům vytknout právě tu bojovnost. Všechno to jde do koncovky, naše zápasy vypadají všechny stejně. Bohužel dneska jsme to byli my, kdo prohrál na konci zápasu, předtím se nám dařilo vyhrávat. Nedá se nic dělat, jdeme dál, budeme na sobě pracovat a takové zápasy nás čekají i do budoucna.“