8.3.2024

Junioři vstoupili do předkola vítězně a připisují si tak první výhru v sérii

Pardubičtí junioři vstoupili do předkola play off na ledě vítkovické Ridery. V tomto zápase šly Pardubice jako první do vedení, zásluhou Jakuba Koudelky. O dvě minuty později zvyšoval na dvoubrankové vedení Vojtěch Tvrdík. Vítkovicím se podařilo snížit, ale Dynamo ve druhé třetině přidalo dva góly, vedení si až do konce zápasu udrželo a vyhrálo 4:1. Pardubice si tak připisují první výhru v sérii.

Extraliga juniorů, PŘ1, čtvrtek 7.3.2024, Ostrava, OSTRAVAR ARÉNA

Vítkovice

1:4
1:2, 0:2, 0:0
Branky a nahrávky: 14:47 Man (Chlán, Vehovský; 5/5) – 08:29 Koudelka (Burda, Tvrdík; 5/5), 10:31 Tvrdík (Pavlata, Fiala; 5/5), 23:48 Jaša (Dostál, Helikar; 5/5), 31:22 Yevtiekhov (Švec, Pilař; 5/5). Rozhodčí: Šutara, Šico – Gančarčík, Kučera. Diváci: 156. Vyloučení: 4:6. Bez využití. Střely na branku: 28:35. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:4.
Vítkovice: Smolka – Kalandra, Bialy, Chaloupka, Glos, Man, Puchala – Fojtík, Slusarczyk, Hanák, Žídek, Štiak, Fasner, Tobola, Krejsa, Milata, Vehovský, Chlán.
Dynamo Pardubice: Vilém – Koudelka, Kubánek, Švec, Kaštánek, Hebek, Tvrdík – Pilař, Pavlata, Gromadzki, Bartoň, Kalužík, Burda, Štěpánek, Fiala, Dostál, Yevtiekhov, Jaša, Helikar.

Do zápasu vstoupilo lépe Dynamo, které se už v osmé minutě radovalo, když po přihrávce Burdy otevřel skóre Jakub Koudelka - 0:1. O dvě minuty později už šly Pardubice do dvoubrankového vedení, Vojtěch Tvrdík si najel k vítkovické bráně a vystřelil, puk se o tyč odrazil za záda Smolky - 0:2. Poté se do velké šance dostal domácí Chlán, jenž se sám ocitl před pardubickou svatyní, ale Vilém předvedl skvělý zákrok. V 15. minutě Ridera snížila, Matyáš Man rychlou střelou překonal Viléma - 1:2.

Dynamo se hned na začátku druhé třetiny ocitlo ve velké šanci, jmenovitě Jaša, který mohl zakončovat do odkryté brány, ale Smolka se na poslední chvíli přesunul. Ve 24. minutě se Pardubice radovaly potřetí, právě Tomáš Jaša poslal puk ke vzdálenější tyči a tentokrát Smolku překonal - 1:3. Hosté si tímto gólem vytvořili tlak a nechtěli Vítkovice pustit k puku. Ve 31. minutě Dynamo vstřelilo čtvrtou branku, kdy Oleksii Yevtiekhov prostřelil vše, co mu stálo v cestě - 1:4.

Ve třetí třetině žádná branka nepadla, ale bylo k vidění mnoho šancí. Nejdříve si na pravý kruh najel domácí Milata, na jeho střelu ale Vilém rychle zareagoval lapačkou. Poté se Gromadzki dostal do samostatného úniku, ale jeho pokus Smolka zastavil. Duel tak skončil 1:4 a Dynamo se v sérii ujímá vedení 1:0!