11.3.2024
Tereza Víšková

Série s Vítkovicemi pokračuje, junioři na Rideru doma nestačili

Pardubice hned v první třetině nabraly dvoubrankové manko, které Vítkovice ještě navýšili ve druhé dvacetiminutovce. Domácí sice jednou snížit dokázali, poté i podruhé při risku hry bez brankáře, ale následně se risk otočil proti nim a Ridera zasadila juniorům poslední ránu v podobě čtvrtého gólu.

Extraliga juniorů, PŘ3, pondělí 11.3.2024, Pardubice, enteria arena

2:4
0:2, 1:1, 1:1
Branky a nahrávky: 34:21 Helikar (Švec, Hebek; 5/4), 58:21 Fiala (Švec, Koudelka; 5/5) – 05:33 Slusarczyk (Krejsa, Chlán; 5/4), 17:20 Krejsa (Bialy, Chaloupka; 5/5), 28:54 Milata (Chaloupka; 5/5), 58:46 Slusarczyk (Štiak; 5/5). Rozhodčí: Barek, Valda – Roischel, Černohlávek. Diváci: 200. Vyloučení: 4:7. Využití: 1:1. Střely na branku: 49:34. Průběh utkání: 0:3, 2:3, 2:4.
Dynamo Pardubice: Vilém – Chabada, Koudelka, Kubánek, Švec, Kaštánek, Hebek, Tvrdík – Yevtiekhov, Pavlata, Gromadzki, Kalužík, Burda, Štěpánek, Fiala, Dostál, Pilař, Jaša, Helikar.
Vítkovice: Irgl – Čuba, Kalandra, Bialy, Chaloupka, Glos, Man, Puchala – Milata, Slusarczyk, Přibyl, Kovalčík, Žídek, Štiak, Fasner, Tobola, Krejsa, Fojtík, Chlán.

Pardubice hned v úvodu inkasovaly v oslabení, Vítkovice kombinovaly v pásmu a na konci akce stál Jakub Slusarczyk0:1. Chvíli na to mohlo Dynamo vyrovnávat ve dvou po sobě jdoucích početních výhodách, ani jedna ale nevyšla. Naopak v závěru první třetiny přišla další branka hostů. Do přečíslení dva na jednoho se dostali Krejsa a Bialy, přičemž to byl právě Josef Krejsa, který vymetl pavučiny ve vzdálenějším horním růžku domácí klece – 0:2.

Ve druhé dvacetiminutovce přidaly Vítkovice i třetí branku, do samostatného úniku se dostal Martin Milata a přesně zakončil přesně do levého horního rohu – 0:3. Následovala série vyloučení z obou celků a až třetí z nich skončila po méně než dvou minutách. Po přihrávce Švece propálil tvrdou ránou hostujícího brankáře Jan Helikar a snížil tak stav utkání pro domácí – 1:3.

Závěrečná perioda průběh utkání nijak nezměnila, k jedinému zdramatizování došlo v 59. minutě. Pardubice zkusily risk hry bez brankáře a po zmatcích před bránou Vítkovic jej i otočily ve svůj prospěch zásluhou Adama Fialy, který se jako první zorientoval v situaci – 2:3. Vzápětí se ale risk proti Dynamu otočil a Ridera si vzala dvoubrankový náskok zpět poté, co se Jakub Slusarczyk vymanil z obranné činnosti domácích hráčů a poslal puk přímou čarou z levé strany od mantinelu do prázdné brány – 2:4. Vítkovice tak prodlužují sérii a znovu se s domácím Dynamem utkají 12. března od 17:15 na ledě pardubické enteria arény.

Martin Koudelka (HC Dynamo Pardubice): „Na vstup do první třetiny jsme se připravovali, což soupeř zřejmě taky. Stejně jako ve druhém utkání jsme ani dnes nenastoupili dobře, i přesto, že jsme na to upozorňovali. Hrajeme naivní hokej, což musíme do zítřka změnit, protože jinak bychom asi úspěch neudělali. Mysleli jsme, že jim dáme x gólů a půjdeme domů, přišlo ale vystřízlivění a pro nás zkušenost do dalších zápasů. Zítra nastoupí jiný tým, chceme to urvat a nechat si to doma, ale s tímhle výkonem bychom asi úspěšní nebyli.“

Darek Stránský (HC Vítkovice Ridera): „My jsme dnes nasadili dva kluky, kteří s námi nehráli, přijeli až na dnešní zápas. Byl to gólman Denis Irgl a útočník Matěj Přibyl a ten tým byl z toho důvodu takový klidnější. Začali jsme dobře, vedli jsme, zápas jsme si hlídali. Myslím, že jsme mohli dát i nějaký gól navíc, aby se to uklidnilo. To se ale nestalo a na konci to bylo drama, ale s dobrým koncem pro nás.“