8.3.2022

Junioři si po obratu ve Vítkovicích odváží všechny tři body!

Pardubičtí junioři vyjeli na zápas do Vítkovic. Začátek zápasu se lépe vydařil domácím, kteří šli po první třetině do vedení 2:0. Prostřední část zápasu vyzněla lépe pro Dynamo, kterému se podařilo srovnat. K závěru třetí třetiny Dynamo vstřelilo důležité dva góly a odvezlo si z Vítkovic plný počet bodů.

Extraliga juniorů, 8. kolo, úterý 8.3.2022, Ostrava, Multifunkční hala

3:5
2:0, 1:3, 0:2
Branky a nahrávky: 02:23 Tvrdý (Smolka, Hodinář; 5/5), 14:01 Tvrdý (Smolka, Holaník; 5/5), 28:32 Tvrdý (Smolka, Gebauer; 5/5) – 20:14 Kaplan (Kadlc; 5/4), 32:15 Pavlata (Tvrdík, Kubíček; 5/5), 37:21 Kaplan (Herčík, Šťastný; 5/5), 54:05 Štetka (Kloz, Gromadzki; 5/5), 57:08 Herčík (Kaplan; 5/4). Rozhodčí: Koziol, Cabák – Gebauer, Vengřín. Diváci: 97. Vyloučení: 0:0. Bez využití. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:5.
Vítkovice: Irgl – Hodinář, Smolka, Puchala, Prčík, Bialy, Řepa, Havlík – Slusarczyk, Kotásek, Tvrdý, Schauer, Macias, Holaník, Krejsa, Skřipčák, Kubík, Gebauer.
Dynamo Pardubice: Kadlc – Hebek, Kubíček, Nedelka, Tvrdík, Chabada, Koudelka, Kaštánek – Štetka, Pavlata, Lichtag, Herčík, Costa, Kloz, Novotný, Šťastný, Kaplan, Gromadzki.

Vstup do zápasu vyšel lépe Vítkovicím, těm se již ve třetí minutě povedlo otevřít skóre zápasu, poté, co Jiří Tvrdý objel jednoho z bránících hráčů a zakončil přesně mezi betony Kadlce – 1:0. Vítkovice byly až do jedenácté minuty aktivnějším týmem, avšak Costovi se podařilo zastavit domácí útok a rychle rozjet sólovou akci, ale jeho pokus mezi betony domácího brankaře nevyšel. Dlouho to netrvalo a v patnácté minutě vstřelil svou druhou branku v zápase Jiří Tvrdý, ten sebral puk v obranném pásmu a díky rychlému přesunu do útočné třetiny se ocitl sám před Kadlcem, toho se mu podařilo položit a bekhendovou střelou zvýšil vedení Vítkovic – 2:0.

Bleskový start do druhé třetiny se povedl Dynamu, to hned po čtrnácti vteřinách snížilo vedení Vítkovic. Robin Kaplan prošel do útočného pásma a z levého kruhu prostřelil Irgla – 2:1. Vítkovice opět odskočily o dvě branky ve 29. minutě, kdy se podařilo vybojovat puk v útočném pásmu Gebauerovi, ten adresoval přihrávku na volného Smolku, jehož střelu ještě Kadlc stačil vyrazit, ale dorážející Jiří Tvrdý už svou střelu proměnil a zaznamenal tak hattrick – 3:1.

Netrvalo to dlouho a Dynamu se opět povedlo snížit, potom co se Dominik Pavlata odvážně probojoval k levé tyči a zakončil pod břevno vítkovické branky – 3:2. Juniorům Dynama se ještě do konce druhé třetiny podařilo srovnat z hokejky Robina Kaplana, který si převzal přihrávku od Herčíka a tvrdou střelu dostal kotouč za záda Irgla – 3:3.

Třetí třetina začala opatrněji z obou stran. To se změnilo až v 55. minutě, kdy se Dynamo dostalo poprvé v zápase do vedení. Po tlaku v útočném pásmu Pardubic se po řadě střel prosadil Pavol Štetka, na jehož ránu Irgl nestačil – 3:4. Ke konci utkání si ještě Dynamo zahrálo přesilovou hru, kterou dokázal využít Daniel Herčík, kterému se povedlo dorazit střelu Kaplana – 3:5. Dynamo si již konec utkání pohlídalo a veze tak z Vítkovic plný počet bodů.