17.2.2022

Junioři opět vítězně, tentokrát rozhodly až nájezdy

Pardubičtí junioři jeli na další zápas do Vítkovic, v tomto utkání už v první třetině prohrávali o dvě branky, manko se jim podařilo stáhnout a zápas dovedli až do samostatných nájezdů. V nájezdech zvítězilo Dynamo a vyhrálo na ledě Vítkovic 5:4.

Extraliga juniorů, 2. kolo, čtvrtek 17.2.2022, Ostrava, OSTRAVAR ARÉNA

Vítkovice

4:5
2:0, 1:2, 1:2 – 0:0 – 0:1
Branky a nahrávky: 02:18 Holaník (Hodinář, Smolka; 5/5), 08:27 Melovský (Kotásek, Prčík; 5/3), 39:40 Krejsa (Bialy, Kotásek; 5/5), 56:21 Prčík (Kubík; 5/5) – 24:08 Costa (Lichtag; 5/5), 33:49 Herčík (Tvrdík, Kaplan; 5/5), 42:03 Nedelka (Hrádek, Šťastný; 5/4), 57:52 Hrádek (Kaplan, Herčík; 4/4), 65:00 Kaplan. Rozhodčí: Mrkva, Koziol – Hlavatý, Vengřín. Diváci: 114. Vyloučení: 4:4. Využití: 2:2. Střely na branku: 44:47. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2, 3:3, 4:3, 4:4.
Vítkovice: Irgl – Hodinář, Bystroň, Smolka, Puchala, Prčík, Bialy – Slusarczyk, Kotásek, Tvrdý, Schauer, Macias, Holaník, Krejsa, Melovský, Kubík, Gebauer.
Dynamo Pardubice: Borovička – Hebek, Hrádek, Nedelka, Tvrdík, Chabada, Kaštánek – Štetka, Pavlata, Lichtag, Herčík, Costa, Paleček, Kloz, Novotný, Šťastný, Kaplan, Gromadzki.

Po uplynutí dvou minut v první třetině se ihned Vítkovice dostaly do vedení, Holaník si vybruslil před branku hostů, kde prostřelil Borovičku – 1:0. V osmé minutě domácí využili dvojnásobnou přesilovku a šli do dvoubrankového vedení, kdy z nenápadné střely se prosadil Melovský – 2:0. Na druhé straně se Dynamo nemohlo dostat do větší šance, až do desáté minuty, kdy už se střídačka Pardubic radovala, ale Štetka trefil jen tyč Irglovy branky. Poté se dostal do šance Herčík, ale trefil jen betony domácího hráče. V první třetině se už nic vážného nestalo.

Druhou třetinu začali lépe hosté, kdy se ve 28. minutě několikrát odražený puk dostal ke Kale Costovi, který snížil skóre na 2:1. Poté se Vítkovice dostaly do útočného pásma, do horního rohu branky pálil Kubík, ale Borovička zasáhl ramenem. Ve 33. minutě si pardubický Daniel Herčík najel mezi kruhy, kde vypálil na Irgla a bylo srovnáno – 2:2. Na druhé straně potom zazvonila tyč pardubické klece, ale skóre se neměnilo. Dvacet vteřin před koncem druhé třetiny šli domácí opět do vedení, kdy Krejsova střela proklouzla mezi betony Borovičky - 3:2.

Ve třetí třetině Hrádek nahrál Adamu Nedelkovi, který propálil vše a bylo znovu vyrovnáno – 3:3. Poté pardubický Herčík nahazoval puk na Irgla, ten však jeho střelu schoval do lapačky. potom se dlouhou dobu nic nedělo až do 56. minuty, kdy Prčík překonal pardubického brankáře – 4:3. O minutu později bylo potřetí v zápase vyrovnáno, tentokrát se prosadil Michal Hrádek střelou z mezikruží – 4:4. Ve třetí třetině se už nic nestalo a zápas tak musel jít do prodloužení.

V prodloužení se na ledě hodně vztekal pardubický Costa, který dostal trest do konce utkání. O vítězi se v prodloužení nerozhodlo a musely tak přijít na řadu samostatné nájezdy.

V samostatných nájezdech zvítězily Pardubice, rozhodující nájezd proměnil Robin Kaplan a Dynamo zvítězilo na ledě Vítkovic 5:4.