25.1.2022

Další výhra nepřipsána. Junioři prohráli na ledě Vítkovic

Pardubičtí junioři jeli na další zápas do Vítkovic. Dynamo v průběhu druhé třetiny už prohrávalo 2:0. I když se jim podařilo dát jednu branku, na výhru to nestačilo a na ledě Vítkovic Pardubice prohrály 1:4, a tím přišly o šestou výhru v řadě.

Extraliga juniorů, 17. kolo, úterý 25.1.2022, Ostrava, Multifunkční hala

4:1
0:0, 2:1, 2:0
Branky a nahrávky: 26:42 Geubauer ( Tvrdý, Puchala; 5/5), 30:06 Krejs (Hodinář; 5/5), 39:22 Kaplan, 41:55 Slusarczyk (Havlík; 5/5), 50:50 Schauer (Kotásek, Krejsa; 5/5) . Rozhodčí: Cabák, Grygera – Gebauer, Kořistka . Vyloučení: . Využití: . V oslabení: . Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: .
Vítkovice: Bartošák – Hodinář, Bystroň, Smolka, Puchala, Prčík, Kosina, Bialy, Havlík – Slusarczyk, Kotásek, Tvrdý, Schauer, Macias, Holaník, Krejsa, Kubík, Gebauer
Dynamo Pardubice: Borovička – Hebek, Nedelka, Tvrdík, Chabada, Koudelka, Kaštánek – Štetka, Kalužík, Lichtag, Herčík, Costa, Paleček, Kloz, Novotný, Šťastný, Kaplan, Gromadzki

Na začátku první třetiny se ihned Pardubice hnaly do útoku, Costa s Klozem si dobře najeli před domácího brankáře, ale skóre se neměnilo. Domácí hráči se dlouhou dobu potom nemohli dostat do útočného pásma, Pardubice jim vždy v tom zabránily. V deváté minutě hostující Herčík tvrdě vypálil na Bartošáka, který ztratil hůl, ale Dynamo to nedokázalo využít. Poté Kotáskova přihrávka skončila na holi hostů, kteří se hned hnali do útoku, jmenovitě Herčík s Costou, ale Bartošák jejich pokus zastavil lapačkou. To bylo v první třetině vše a do druhé třetiny se tak šlo za nerozhodného stavu.

Ve druhé třetině dostal přesnou přihrávku z rohu Kubík, ale Borovička byl dobře postaven a uchránil svou branku před gólem. V 27. minutě šli do vedení domácí, Tvrdý přihrával Jakubovi Gebauerovi, který prostřelil Borovičku – 1:0. O čtyři minuty později šly Vítkovice do dvoubrankového vedení, Hodinář poslal puk na Josefa Krejsu, a ten dostal puk za záda hostujícího brankáře – 2:0. Potom si rychle najel do útočného pásma Kaplan, který ale zvolil střelu, která minula vítkovickou klec. Na konci třetiny bylo nařízeno trestné střílení, kterého se ujal Robin Kaplan, a ten střelou pod horní tyč snížil rozdíl na jednu branku – 2:1.

Hned v úvodu třetí třetiny se domácí Havlík prokličkoval před Borovičku, kde přihrával Jakubovi Slusarczykovi, a ten prostřelil pardubického brankáře – 3:1. Po chybě domácích se potom dostal před domácí bránu Kloz, který střílel, ale Bartošák si povyjel a jeho střelu zastavil. V 50. minutě Vítkovice zvýšily svůj náskok o tři branky, tentokrát Borovičku překonal Jan Schauer – 4:1. Na konci třetí třetiny se ještě pardubický Costa dostal s pukem až těsně před branku, ale trefil jen tyčku. Ve třetině se už nic nestalo a Dynamo tak prohrálo na ledě Vítkovic 1:4.