27.1.2022

Dorost porazil Techniku 5:1 a připsal si pátou výhru v řadě

Stejně jako pardubický A tým, také dorostenci jedou na vítězné vlně. Pátou výhru v řadě přidali svěřenci Michala Mikesky proti Technice Brno, kterou jasně porazili 5:1. Moravanům navíc dovolili pouhých 12 střel na bránu.

Extraliga dorostu, 11. kolo, čtvrtek 27.1.2022, Pardubice, enteria arena

Technika Brno

5:1
1:0, 2:0, 2:1
Branky a nahrávky: 03:23 Pilař, 29:32 Kantor (Kaštánek, Novák; 5/5), 36:47 Fiala, 46:00 Novák (Hiemer, Oliva; 5/5), 49:15 Hiemer (Vrba, Novák; 5/5) – 44:48 Szemmelroth (Straka, Apolenář; 5/5). Rozhodčí: Bernat – Kis, Řezníček. Diváci: 40. Vyloučení: 4:4. Bez využití. Střely na branku: 10:2. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 5:1.
Dynamo Pardubice: Matěcha – Sopoušek, Šmerda, Maštalíř, Oliva, Holec, Straka, Kaštánek – Kantor, Hiemer, Dostál, Pilař, Fiala, Novák, Turena, Vrba, Kučera.
Technika Brno: Hnízdil – Vildomec, Pospíšil, Hrabinec, Pajer, Čaňo, Hejduk – Sladký, Netopil, Apolenář, Straka, Janík, Pálkovič, Novotný, Szemmelroth, Smrž, Janovský, Hamák.

Pardubičtí dorostenci vstupovali do zápasu v roli favorita a tu od samého začátku potvrzovali. Už ve 4. minutě se prosadil Vít Pilař, který využil špatné rozehrávky brněnského brankáře a podobně, jako Adam Musil proti Olomouci, otřel puk o nohu brankáře, od které se následně kotouč odrazil za brankovou čáru. Druhou branku přidali východočeští mladící v 16. minutě. Střela reprezentačního obránce Samuela Šmerdy od modré čáry si našla cestu až do branky, kvůli postavení útočícího hráče v brankovišti však nebyla uznána a do kabin se šlo za stavu 1:0.

Ve druhé třetině přestříleli dorostenci Dynama svého soupeře 14:3, což se projevilo také na skóre. Ve 30. minutě nejdříve překonal brankáře Hnízdila střelou od modré čáry Jáchym Sopoušek. Na rozdíl tří branek poté navýšil Adam Fiala.

Třetí třetina nabídla nejprve brněnské snížení. Po ukázkově provedeném přečíslení 3 na 1 sebral Lukáši Matěchovi čisté konto maďarský útočník Gergö Szemmelroth. Odehrálo se ale něco málo přes minutu a třígólový náskok Pardubic byl zpět. Přesnou střelou z pravé strany se prosadil útočník Jakub Novák. Na konečných 5:1 pak upravil v 50. minutě Filip Hiemer.Technika nedělala po čtvrtém inkasovaném gólu pardubickým dorostencům větší problémy a ti si tak mohli s chutí zaútočit. Většina šancí však končila na brankáři Hnízdilovi, který v utkání kryl 38 pardubických střel.

Michal Mikeska (HC Dynamo Pardubice): „Podali jsme dobrý výkon. Měli jsme tam strašně moc dobrých věcí, které chceme ve hře vidět. Jediné, co nás trápí, je realizace šancí, kterých byl mrak a my jsme z nich vytěžili hrozně málo."