26.11.2021

Dorost si domů z Brna odvezl tři body

Pardubičtí dorostenci vyhráli potřetí v řadě a domů odjíždí se třemi body. Většinu gólů Dynamo vstřelilo ve třetí třetině a nad Brnem zvítězilo 4:1.

Extraliga dorostu, 17. kolo, čtvrtek 25.11.2021, Brno, Hokejové haly dětí a mládeže

Technika Brno

1:4
0:0, 0:2, 1:2
Branky a nahrávky: 42:33 Pálkovič (Janík, Hejduk) – 20:36 Kalužík (Sopoušek, Hiemer), 38:48 Bolehovský (Kalužík, Antoš), 43:24 Kalužík, 48:51 Pražan (Kalužík). Rozhodčí: Schenel – Husák, Maloušek. Diváci: 0. Vyloučení: 3:7. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:4.
Technika Brno: Hnízdil – Hejduk, Barčák, Zralý, Vildomec, Hrabinec, Pospíšil – Pálkovič, Janík, Szemmelroth, Novotný, Sladký, Straka, Langmann, Apolenář, Netopil, Janovský.
Dynamo Pardubice: Antoš – Sopoušek, Holec, Kaštánek, Straka, Hemský, Oliva, Šmerda, Úlehla – Kalužík, Bolehovský, Pražan, Hiemer, Lejdar, Jedlička, Vrba, Pilař.

Úvod první třetiny byl vyrovnaný. Oba týmy měly plno šancí, ale největší měl v 15 minutě při přesilové hře pardubický Oliva, ale domácí Hnízdil všechny šance pochytal. V první třetině žádná branka nepadla.

Ve 2 třetině hned otevřel skóre Tadeáš Kalužík - 0:1. O pět minut později šli pardubičtí dorostenci do třech, ale toto oslabení zvládli. Poté se dostal do dobré šance Šmerda, ale přestřelil. V závěru třetiny si Dynamo zahrálo přesilovou hru a při ní Jaroslav Bolehovský zvýšil skóre ne 0:2.

Ve třetí třetině ihned domácí snížili na 1:2 po trefě Michala Pálkoviče. O minutu později Pardubice zareagovaly a Tadeáš Kalužík překonal Hnízdila - 1:3. Dynamo se za pět minut dostalo do šance při vlastním oslabení a Tadeáš Pražan navýšil skóre na 1:4. Na konci zápasu bylo ještě nařízeno trestné střílení, kterého se chopil Tadeáš Kalužík, ale gól nepřidal.