30.10.2021

Vedoucí Plzeň byla nad síly juniorů

Po pátečním kole, kdy junioři těsně prohráli s karlovarskou Energií 3:4, se v sobotu v Pardubicích představila dosud suverénní Plzeň. Po dvou třetinách to vypadalo na jasnou záležitost, když hosté vedli už 4:1, nakonec ale pardubičtí junioři zabojovali a hned po třech minutách třetí třetiny stáhli dva góly zásluhou Kaplana a Palečka. Dynamo mohlo dokonce vyrovnat, ale v několika šancích nebylo úspěšné. V 57. minutě pojistil vítězství hostů 5:3 Marek Kopic.

Extraliga juniorů, 15. kolo, sobota 30.10.2021, Pardubice, enteria arena

3:5
0:1, 1:3, 2:1
Branky a nahrávky: 21:10 Herčík (Costa, Chabada), 40:22 Kaplan (Štetka), 42:19 Paleček (Hebek, Štetka) – 08:46 Dvořák (Adamec, Hamšík), 29:29 Soukup (Marcel, Kremláček), 32:41 Dvořák (Malák, Soukup), 36:45 Ženíšek (Korčák, Slanina), 56:59 Kopic (Ženíšek, Kremláček). Rozhodčí: Mejzlík – Berger, Zídek. Diváci: 132. Vyloučení: 8:7. Využití: 1:2. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:4, 3:4, 3:5.
Dynamo Pardubice: Borovička – Hebek, Chabada, Kaštánek, Kubíček, Nedelka, Tvrdík – Štetka, Kaplan, Paleček, Herčík, Costa, Lichtag, Pavlata, Gromadzki, Novotný, Formánek, Šťastný.
Plzeň: Němeček – Kremláček, Hamšík, Malák, Pánek, Houdek, Dolhý – Dvořák, Ženíšek, Kopic, Soukup, Soukup, Korčák, Marcel, Adamec, Slanina, Kvasnička, Pešek.

Zápas proti stejně starým hráčům Plzně, která zatím v dosavadním průběhu sezony ještě neprohrála, začal menší převahou hostů, kteří využili v 9. minutě přesilovou hru, když do poloodkryté brány dostal puk Adam Dvořák – 0:1. Minutu před koncem první části mohl srovnat Robin Kaplan, který ale ze středu po Costově přihrávce vysoko přestřelil.

Druhou třetinu začínalo domácí Dynamo v přesilové hře, která byla využita. Kale Costa projel vysokou rychlostí podél levého mantinelu a před bránu přesně předložil puk na Daniela Herčíka, kterému už nedělalo problém zakončit – 1:1. Poté Pardubice zbytečně inkasovaly ve vlastní početní výhodě, když nechaly před bránou volného Dominika Soukupa – 1:2. Na další branku nemuseli fanoušci čekat příliš dlouho, protože podruhé v utkání se bohužel prosadil z brankoviště Marek Dvořák – 1:3. Ve 37. minutě zakončil třetinu gólem Adam Ženíšek, kterého našel Korčák – 1:4.

Ihned po 22 vteřinách ale stáhnul náskok Robin Kaplan, jehož střela se šťastně odrazila od tyče do brány – 2:4. Na 3:4 snížil ve 43. minutě Adam Paleček, k němuž se odrazil puk, který umístil přesně k tyči mimo dosah brankáře. Dynamo pokračovalo v ofenzivním tempu nadále a hnalo se za vyrovnáním, které mohlo přijít z hole Formánka, proti byl ale Němeček, který střelu pod horní tyč skvěle vytěsnil ramenem nad. V 56. minutě se hnal do úniku na Borovičku Slanina, ležícího brankáře ale nepřehodil a o několik sekund později selhal i Pavol Štetka, který rovněž neproměnil samostatný únik. Nepovedenou střelou trefil jen Němečka v brance soupeře. Při početní výhodě pojistil výhru Plzně 5:3 Marek Kopic, který nehlídaný před bránou překonal bezmocného Borovičku.

Marek Dvořák (HC Dynamo Pardubice): „Očekávali jsme velmi silného soupeře, kterého předcházely skvělé výsledky. Nedostávali žádné branky, takže jsme očekávali opravdu kvalitního soupeře. Myslím si, že jsme měli dobrý vstup do utkání, bohužel opět kvůli oslabení jsme v první třetině prohrávali. Ve druhé třetině se nám možná i se štěstím podařilo vyrovnat. Potom ale soupeř ukázal svoji sílu a výsledek navýšil na svoji stranu. Ve třetí třetině jsme to zkusili, jestli dokážeme na tlak soupeře odpovědět a to se nám ze začátku povedlo, ale zase nás srazila na kolena využitá přesilovka soupeře. Soupeř asi bere tři body zaslouženě.“

Petr Vojan (HC Škoda Plzeň): „Jedna věc je hodnotit výsledek, druhá je hodnotit hru, kterou jsme k němu dospěli. Dneska jsme nepodali úplně konstantní výkon, myslím tím to, že jsme nedokázali hrát celý zápas stejně kvalitně. Měli jsme tam pasáže, kdy jsme soupeři odskočili na 4:1, a pak jsme zase usnuli. Byly tam výpadky, špatné nakládání s kotoučem, rozhodnutí… Samozřejmě jsme rádi, že jsme to ke konci uhráli, soupeř kousal, měl tam šance na vyrovnání, takže těžký zápas.“