29.3.2022

Junioři padli na ledě Plzně vysoko 1:8 a končí ve čtvrtfinále

Pardubičtí junioři v pátém zápase play off hrálo na ledě Plzně, kde se snažili vyhrát, aby mohli postoupit dál, jenže po první třetině už prohrávali 2:0. Dynamu se ve druhé třetině podařilo dát gól o který se postaral Dominik Pavlata, ale domácím se podařilo dát ještě šest gólů. Hráčům Dynama tak jeden gól na výhru nestačil, prohráli tak 1:8 a končí ve čtvrtfinále.

Extraliga juniorů, ČF5, úterý 29.3.2022, Plzeň, LOGSPEED CZ Aréna

8:1
2:0, 4:1, 2:0
Branky a nahrávky: 06:35 Dvořák (Eremiáš, Soukup; 5/5), 09:56 Kopic (Marcel; 5/5), 30:09 Malát (Adamec; 5/5), 36:09 Malák (Eremiáš; 5/5), 38:13 Adamec (Malát; 4/4), 39:21 Dvořák (Adamec, Hamšík; 5/4), 40:27 Slanina (Dvořák; 5/4), 41:54 Adamec (Beránek, Soukup; 5/5) – 25:50 Pavlata. Rozhodčí: Zubzanda, Květoň – Gerát, Zíka. Diváci: 235. Vyloučení: 0:0. Bez využití. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 8:1.
Plzeň:
Dynamo Pardubice:

Ihned po úvodním vhazování do útočného pásma vlétl pardubický Herčík, který střílel z levého kruhu, ale jeho střela byla zablokována. V šesté minutě se do útoku dostal Eremiáš, který pálil na pardubického Borovičku, který vyrazil puk před sebe, ke kterému se ale dostal Dvořák, a ten poslal puk za záda hostujícího brankáře – 1:0. Poté se k dorážce u levé tyče domácí branky dostal Lichtag, ale plzeňský Vondráš zakročil betony. V deváté minutě šla ale už Škodovka do dvoubrankového vedení, kdy se ke kotouči dostal Kopic, který skóroval – 2:0. Hostující Šťastný potom dostal mnoho prostoru mezi kruhy, ale jeho střela neskončila za zády domácího brankáře.

Ve druhé třetině byli současně vyloučeni Malát s LIchtagem a hrálo se tak čtyři na čtyři, z čehož lépe těžili hosté, Dominik Pavlata z pravého kruhu vystřelil a prostřelil tak Vondráše a snížil skóre na 2:1. Ve 30. minutě šli ale domácí opět do dvoubrankového vedení, kdy se k dorážce dostal Malát, který překonal Borovičku – 3:1. Poté se ke kotouči dostal Pavlata, který se prokličkoval až před Vondruše, kde zkoušel bekhendovou kličku, ta mu však nevyšla. Dynamo si potom zahrálo přesilovou hru, při níž Pavlata orazítkoval brankovou konstrukci. Ve 36. minutě ale Plzeň přidala čtvrtou branku, kdy Malák střílel z levého kruhu, a překonal tak Borovičku, který po tomto gólu opustil brankoviště – 4:1. O dvě minuty později domácí Adamec prostřelil Kadlce a přidal tak pátou branku Plzně – 5:1. Pár vteřin před koncem druhé třetiny plzeňský Dvořák z levého kruhu překonal Kadlce - 6:1.

Po uplynutí 27 vteřin ve třetí třetině přidala Škodovka další branku, tentokrát se o ni postaral Slanina – 7:1. O minutu později ale domácí přidali osmý gól, kdy se k levé tyči trefil Adamec – 8:1. Poté si Dynamo zahrálo přesilovou hru, při níž se Pardubicím nedařilo vůbec dostat do útočného pásma a přesilovku tak nevyužily. V 51. minutě si pardubický Štetka najel s pukem mezi kruhy, odkud pálil, ale Vondráš jeho střelu vyrazil. Ke konci třetiny si ještě Pardubice zahrály přesilovku, kterou ale nedokázaly využít a na ledě Plzně tak prohrály 8:1 a končí tak ve čtvrtfinále.