4.12.2019

Rozhodl jediný gól, junioři v Brně prohráli

Brno - Pardubičtí mladíci na ledě brněnské Komety neuspěli, domácím stačila jedna branka, která rozhodla o vítězi. Jediným přesným střelcem se stal v 32. minutě Petr Žák, což znamená pro Dynamo odjezd z jihu Moravy s prázdnou.

Turnaj O Pohár DHL, 24. kolo, středa 4.12.2019, DRFG arena

Kometa Brno

1:0
0:0, 1:0, 0:0
Branky a nahrávky: 32. Žák (Fajmon, Holemý). Rozhodčí: Obadal – Král', Smetková. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:0. Diváci: 56. Průběh utkání: 1:0.
Kometa Brno: Rachůnek – Fajmon, Holemý, Furch, P. Vašíček, Sedláček, Studený – Žák, Malenovský, Indrák, Snášel, Bartes, Dufek, Krška, Sedláček, Malý, Brabenec, D. Vašíček
Dynamo Pardubice: Nečas – Hrádek, Oliva, Kubíček, Blažej, Secký, Kaštánek – Hledík, Rouha, Rozlílek, Antoníček, Tobiáš, Costa, Kostka, Rohlík, Šír, Šťastný

Úvodní dvacetiminutovka souboje mezi mladíky domácí Komety a pardubického Dynama branku nepřinesla, gólmani na obou stranách předvedli skvělé výkony a branku doslova zavřeli, i když byly k vidění velké šance, a především hodně vyloučení. Hned ve čtvrté minutě musel odpykávat trest za podrážení Michal Rouha. První větší možnost přišla po návratu Rouhy z trestné lavice, Žákovu kličku z levé strany dokázal pardubický brankář zneškodnit. Ve 12. minutě se pak do obrovské šance dostali Pardubičtí, Costa našel skrz pásmo volného Antoníčka, kterého bravurním zákrokem vychytal Rachůnek. Do konce třetiny diváci v DRFG areně sledovali hodně faulů, jenž ovšem nebyly potrestány.

Do druhého dějství vstoupili lépe junioři Pardubic, nejprve se ve velké šanci ocitl Tobiáš po přihrávce Antoníčka zpoza branky, následně dvě gólové příležitosti nevyužil Šír. Napoprvé zakončoval z pravého kruhu nad, napodruhé se dostal do samostatného úniku, položil si hostujícího brankáře Rachůnka, který zázračným zákrokem Brno podržel. Domácí neproměněné šance potrestali, ránu Fajmona před Nečasem tečoval Petr Žák, 1:0. Před zazněním sirény se domácím nepodařilo vyhodit, čehož mohl využít Rohlík, který dostal přihrávku mezi kruhy, Rachůnek Jihomoravany opět podržel.

Dynamo ve třetí periodě jednobrankový náskok stáhnout nedokázalo, všechny střelecké pokusy pardubických hokejistů dokázal zneškodnit brněnský hrdina zápasu mezi třemi tyčemi. Zhruba dvacet vteřin před koncem souboje se do jediné vážnější šance poslední části dostal Antoníček po nahození Rohlíka, ani spolupráce těchto dvou mladých nadějí vyrovnání nepřinesla.