30.1.2020

Junioři začali DHL Superpohár skvěle, vysoko porazili Kometu

Pardubice - Junioři slaví v prvním kole DHL Superpoháru zasloužené vítězství nad brněnskou Kometou 8:4. Tento ofenzivní koncert nabídl v každé třetině alespoň tři branky. Za Dynamo zvládli vstřelit dva góly tři střelci - Ondřej Rohlík, Ondřej Tobiáš a Michal Rouha.

Turnaj O Pohár DHL, SP1, čtvrtek 30.1.2020

Kometa Brno

8:4
3:0, 2:3, 3:1
Branky a nahrávky: 9. Rouha, 15. Jelínek (Oliva), 18. Secký (Šťastný, Herčík), 29. Rohlík (Rozlílek, Antoníček), 34. Tobiáš (Šír, Jelínek), 52. Rohlík (Kubíček, Oliva), 53. Tobiáš (Šťastný, Jelínek), 60. Rouha (Oliva) – 24. Vašíček (Kunc), 27. Kunc (Svoboda), 31. Kunc (Kowalczyk), 51. Snášel (Vašíček, Bartes). Rozhodčí: Barek – Kis, Roischel. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:1. Diváci: 70. Střely na branku: 32:26. Průběh utkání: 3:0, 3:2, 4:2, 4:3, 5:3, 5:4, 8:4.
Dynamo Pardubice: Vlk – Oliva (C), Kubíček, Blažej, Jelínek, Secký, Kaštánek – Hledík, Rouha, Rozlílek, Antoníček, Tobiáš, Costa, Kostka, Rohlík, Pavlík, Šír, Herčík, Šťastný.
Kometa Brno: Rachůnek (od 17:58 Kubík) – Holemý, Furch, P. Vašíček, Sedláček, Studený, Kowalczyk (C) – Žák, Pigl, Snášel, Bartes, Svoboda, Dufek, Krška, Malý, Martiška, D. Vašíček, Kunc, Malenovský.

První třetina začala z obou stran velmi opatrně. V této pasáži hry, ve které ani jeden tým nechtěl chybovat, se pokračovalo až do 9. minuty, kdy skóre utkání otevřel Michal Rouha – 1:0. Poté už následovala ze strany Dynama mnohem aktivnější hra, která vyústila v druhou branku, o kterou se postaral střelou od modré čáry Tomáš Jelínek – 2:0. O tři minuty později navýšily Pardubice své vedení už o tři góly. Nahozený puk z hole Dominika Seckého nedokázal Rachůnek ukrýt ve výstroji a puk mu proskočil až za brankovou čáru – 3:0. Domácí tým se ještě snažil vstřelit čtvrtou branku, ale Rohlíkova střela mířila těsně vedle tyče.

Ihned v úvodu druhé třetiny se Pardubice snažily opět gólově prosadit. Zcela volný Rozlílek ale nezvládl přesně zakončit a Kubík ho vychytal. Poté se podařilo brněnské Kometě snížit na rozdíl dvou branek. Skvělou příležitostí Dominik Vašíček nepohrdl a chladnokrevně zakončil – 3:1. Netrvalo dlouho a Kometa se prosadila i podruhé. Po dobré nahrávce od Svobody přesně zakončil Michal Kunc – 3:2. Přesilovou hru dokázal využít také domácí tým, za který se po křížné přihrávce trefil Ondřej Rohlík – 4:2. Za necelé dvě minuty se skóre opět pohnulo, když se podruhé nemýlil útočník Kunc. Brankové hody ve druhé třetině zakončil přesnou střelou k tyči Ondřej Tobiáš – 5:3.

Na začátku třetí části vyslal Kowalczyk tvrdou střelu na Tomáše Vlka, kterou ale pardubický brankář zneškodnil. Na začátku 51. minuty Kometa snížila zásluhou Martina Snášela – 5:4. Snaha Komety vyrovnat zápas byla ale neúspěšná, když se dvěma slepenými góly prosadili Ondřej Rohlík a o 44 vteřin později i Ondřej Tobiáš. Na konečných 8:4 upravil v poslední minutě Michal Rouha, který si připsal druhý zásah v duelu.

Richard Král (HC Dynamo Pardubice): „Jsme rádi za tři body. Je to dobrý vstup do druhé části sezony. Co se týká ofenzivní části, tak jsme spokojeni, osm gólů je super, i když některé branky padají na vrub gólmana, ale ty góly se počítají. Hra směrem dopředu byla opravdu výborná! Dozadu už to bylo horší, čtyři góly bychom dostávat neměli. Bylo tam několik věcí, které by se nám v této části soutěže stávat neměly a na tom musíme ještě zapracovat.“