26.9.2019

Liberec v přestřelce zlomen až v samotném závěru

PARDUBICE — Duel dorostenců Dynama s Bílými Tygry z Liberce musel fanoušky bavit. Skóre se v enteria areně přelévalo ze strany na stranu, přetahovanou rozhodl až v čase 58:11 Daniel Herčík!

ELIOD extraliga dorostu, 5. kolo, čtvrtek 26.9.2019, enteria arena

6:4
1:1, 1:1, 4:2
Branky a nahrávky: 03:51 Matuška (Novotný; 5/5), 36:11 Formánek 4/4, 44:49 Pavlata (Štětka, Paleček; 5/5), 54:43 Formánek (Herčík; 5/4), 58:11 Herčík (Pavlata, Paleček; 5/5), 59:33 Pavlata (Herčík; 5/5) – 01:57 Putz (Kříž, Tůma; 5/5), 27:21 Kříž (Patzelt; 5/5), 48:45 Hujer 4/5, 51:53 Plos (Vodlan, Kříž; 5/5). Rozhodčí: Vepřovský – Hájková, Kolář. Vyloučení: 4:7 + Putz (LIB) 10 min. zásah do oblasti hlavy a krku Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Střely na branku: 20:36 Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 3:2, 3:4, 6:4.
Dynamo Pardubice: Borovička – Hebek, Vašíček, Kubíček, Tvrdík, Koudelka, Chabada, Špinka – Pavlata, Matuška, Paleček, Herčík, Formánek, Nekvinda, Kloz (C), Burda, Novotný, Jaša, Štetka
Bílí Tygři Liberec: Krátký – Böhm, Duschka, Meisel, Dvořák, Patzelt, Culek, Tůma – Hujer, Putz, Vodlan, Hois, Trunda, Jenčovský, Kříž, Leden, Plos, Masař

Od začátku utkání mohli fanoušci, kteří se přišli podívat do pardubické enteria areny, vidět rychlý, útočný a bojovný hokej nahoru dolů. Oba týmy se postupně oťukávaly a jako první udeřil již v čase 1:57 Liberec. Individuálním průnikem do útočného pásma se blýskl Putz. Rychle inkasovaná branka Dynamo nesložila, naopak ani ne po dvou minutách jsme měli zásluhou Matuška vyrovnáno! V úvodní třetině tak návštěvníci pardubické arény viděli krom pěkných individuálních šancí po jedné brance na obou stranách.

Druhá třetina začala ve stejném tempu, jako končila ta první! Od první minuty se hrál stále parádní hokej s mnoha šancemi na obou stranách. První gól v druhé třetině jsme viděli v čase 27:21, kdy zcela volný Filip Kříž zakončil svůj samostatný únik nad vyrážečku Borovičky. Hra se přelévala ze strany na stranu, až do času 37. minuty, kdy při hře čtyři na čtyři unikl obráncům František Formánek a nikým nebráněný zakončil svůj přímočarý tah na branku!

Třetí část byla z pohledu fanoušků ta nejzajímavější, padlo v ní celkem šest branek! Pět minut po příchodu z kabin poslal poprvé v zápase do vedení pardubické Dynamo Dominik Pavlata. Krátce na to trefili liberečtí hokejisté podruhé v zápase brankovou konstrukci. Přesně čtyři minuty poté srovnal skóre zápasu Jakub Hujer poté, co ve vlastním oslabení ujel pardubické obraně. Za tři minuty byl ve vedení opět Liberec, když čtvrtý gól do pardubické sítě vstřelil Plos.

Od té doby se prosazovali pouze domácí. Po krásné individuální akci z rohu hřiště upravil stav zápasu na 4:4 František Formánek, necelé čtyři minuty na to vrátil vedení Pardubicím Herčík, který i přes pád mezi kruhy dokázal vsítit branku. Hosté potom ještě zkusili hru bez brankáře, avšak druhým gólem v zápase stvrdil střelou do prázdné branky vítězství Pardubic Pavlata. Dynamo udolalo Liberec výsledkem 6:4.

Michal Mikeska (trenér HC Dynamo Pardubice): „Přijel Liberec, což je jeden z nejlepších protivníků. Společně s Hradcem a Boleslaví to asi bude nejlepší tým. Bylo to pro nás dobré porovnání. Hosté byli mírně aktivnější v pohybu, nicméně jsme pořád drželi vyrovnaný stav, hrálo se nahoru dolů. V závěru se to štěstí přiklonilo k nám. Dali jsme poměrně dost branek, což nás těší, aktivita směrem dopředu je pro nás zásadní. Nicméně stále špatně napadáme, dobruslujeme, rozebíráme si hráče. Pořád je co zlepšovat, ale s výsledkem jsme spokojeni a jsme za něj rádi."

Richard Lobo (trenér HC Bílí Tygři Liberec): „Rozhodly hrubé individuální chyby. Celkově jsme nepodali špatný výkon, hrál se líbivý hokej pro diváky, protože jsme hned několikrát viděli otočku ve skóre. Pardubice byly šťastnější v koncovce, nám tam nenapadalo tolik branek, co bychom k výhře potřebovali. Jinak musím kluky pochválit. Makali, dřeli, hráli slušně, ale bohužel se dopustili chyb, které rozhodly."