20.3.2024

Dynamo uspělo ve čtvrtém utkání a z Hradce si veze mečbol!

Pardubičtí hokejisté zvítězili ve čtvrtém utkání čtvrtfinále Play off Tipsport extraligy v Hradci Králové 1:0! Jediný gól zápasu vstřelil ve 26. minutě Matej Paulovič. Dynamo podržel skvělým výkonem Roman Will, který vychytal první čisté konto v play off. Pardubice vedou 3:1 na zápasy a v sobotu mohou na domácím ledě v pátém utkání rozhodnout o postupu do semifinále.

Tipsport extraliga, ČF4, středa 20.3.2024, Hradec Králové, ČPP ARÉNA

Mountfield HK

0:1
0:0, 0:1, 0:0
Branky a nahrávky: 25:01 Paulovič (A. Musil, Hájek; 5/5). Rozhodčí: Kika, Stano – Hynek, Šimánek. Diváci: 6890. Vyloučení: 4:3. Bez využití. Střely na branku: 24:23 (4:6, 15:7, 5:10). Zblokované střely: 30:15. Hity: 5:7. Vhazování: 25:27. Průběh utkání: 0:1.
Mountfield HK: Pařík – Freibergs, Ouellet-Blain, Pavelka, Pláněk, Kalina, McCormack, Jank – Perret, Tamáši, Jasper – Okuliar, Klima, Jergl – Eberle, Pilař, Šťastný – Pavlík, Lalancette, Miškář.
Dynamo Pardubice: Will – D. Musil, Čerešňák, Dvořák, Košťálek, Vála, Hájek – Pánik, Sedlák, Hyka – Kousal, Zohorna, Radil – Paulovič, A. Musil, Kaut – Mandát, Poulíček, Vondráček.

Také čtvrtý zápas série přinesl velké drama. V Hradci tentokrát diváci viděli jediný gól – v čase 25:01 rozhodl o výhře Dynama a vedení 3:1 na zápasy Matej Paulovič!

Ve druhé třetině měl Hradec výraznou střeleckou převahu, a to především po úvodním gólu Mateje Pauloviče. Dynamo nejen ve druhé třetině podržel Roman Will.

Willda si připsal 24 úspěšných zákroků a udržel první čisté konto v letošním play off!

Čtvrtý zápas čtvrtfinále přinesl dosud nejmenší počet trestných minut ze všech utkání série, a to celkem 14. Stejně jako v úterý, ani tentokrát ani jeden z týmů přesilovku nevyužil.

I ve čtvrtém pokračování série byli pardubičtí hráči úspěšnější na vhazování.

Dynamo vstoupilo také do čtvrtého zápasu čtvrtfinále v nezměněné sestavě.

Marek Zadina (hlavní trenér HC Dynamo Pardubice): Viděli jsme další výborné utkání play off. Myslím, že do doby, co jsme dali gól, to od nás bylo velmi dobré. Potom nás Hradec zatlačil, ale my jsme to skvěle ubránili a jsme rádi, že jsme zápas zvládli. Přijeli jsme sem s cílem uhrát alespoň jeden zápas, což se nám podařilo. Jsme rádi, že jsme dnes zvládli zápas na 1:0, výborně nás podržel Roman Will. Děkuji klukům do kabiny za spoustu bloků a obětavosti, jsme rádi, že jsme to zvládli.