19.3.2024

Třetí zápas rozhodly až nájezdy, úspěšnější byl Hradec

Pardubičtí hokejisté prohráli ve třetím čtvrtfinálovém utkání v Hradci Králové 1:2 po samostatných nájezdech. Dynamo i ve třetím zápase série prohrávalo a znovu dokázalo díky trefě Roberta Kousala ve třetí třetině vyrovnat. Druhé prodloužení ve východočeské čtvrtfinálové sérii rozuzlení nepřineslo, a tak rozhodly až nájezdy, ve kterých byl úspěšnější Mountfield HK a snížil stav série na 1:2.

Tipsport extraliga, ČF3, úterý 19.3.2024, Hradec Králové, ČPP ARÉNA

Mountfield HK

2:1
0:0, 0:0, 1:1 – 0:0 – 1:0
Branky a nahrávky: 41:31 Pavlík (Miškář, Lalancette; 5/5) – 47:31 Kousal (Radil, Košťálek; 5/5), rozh. náj. Pavelka. Rozhodčí: Hradil, Vrba – Špůr, Rampír. Diváci: 6890. Vyloučení: 7:5. Bez využití. Střely na branku: 33:32 (7:8, 8:6, 8:16). Zblokované střely: 18:19. Hity: 10:7. Vhazování: 38:40. Průběh utkání: 1:0, 1:1.
Mountfield HK: Pařík – Freibergs, Ouellet-Blain, Pavelka, Pláněk, Kalina, McCormack, Jank – Perret, Tamáši, Jasper – Okuliar, Klima, Jergl – Eberle, Estephan, Šťastný – Pavlík, Lalancette, Miškář.
Dynamo Pardubice: Will – D. Musil, Čerešňák, Dvořák, Košťálek, Vála, Hájek – Pánik, Sedlák, Hyka – Kousal, Zohorna, Radil – Paulovič, A. Musil, Kaut – Mandát, Poulíček, Vondráček.

Podruhé dospěl zápas v této čtvrtfinálové sérii do prodloužení, ale tentokrát nerozhodl ani nastavený čas a poprvé přišly na řadu nájezdy. V nich byl úspěšnější Mountfield HK a Dynamo tak půjde do zítřejšího čtvrtého utkání s vedením 2:1 na zápasy.

Na první gól zápasu se v Hradci Králové čekalo do třetí třetiny, skóre otevřel Hradec. Dynamo odpovědělo ve 48. minutě, kdy přečíslení 2 na 1 zakončil po přihrávce Lukáše Radila do prázdné branky Robert Kousal. Kousy tak zaznamenal třetí kariérní gól ve vyřazovacích bojích.

Tři minuty před koncem třetí třetiny vstřelil gól Matej Paulovič, ale po trenérské výzvě soupeře nebyl uznán.

Ve druhé třetině nebylo v ČPP Aréně oproti prvním dvěma zápasům série k vidění příliš mnoho střel na branku. V tomto utkání týmy vyslaly ve druhé třetině na branku dohromady 14 střel, v prvním zápase série to bylo 26 a ve druhém 23.

Poprvé v sérii nevyužil ani jeden z týmů přesilovou hru. Dynamo mělo včetně prodloužení početních výhod pět, Hradec tři.

Roman Will pochytal v 80 minutách hry 32 střel soupeře a po zásluze byl vyhlášen nejlepším hráčem Dynama v zápase!

Marek Zadina (HC Dynamo Pardubice): „Myslím, že jsme viděli zase velmi kvalitní utkání, vyrovnaný boj. Bude se to prolínat celou sérií. Dnes se štěstí přiklonilo k Hradci, my se připravíme na zítra. Věříme, že to převrátíme na naši stranu."