20.12.2019

Dva góly v oslabení znamenaly výhru, dorost přetlačil Chomutov

Pardubice – Dorostenečtí hokejisté Dynama Pardubice válí, na domácím ledě proti Chomutovu si připsali pátou výhru z posledních šesti zápasů a v extraligové tabulce poskočili již na páté místo. Proti Pirátům bylo na výhru založeno dvěma trefami již v první části, v prostředním dějství se Dynamo dokonce dvakrát trefilo při vlastním oslabení a nakonec dotáhlo duel do vítězství v poměru 5:3.

ELIOD extraliga dorostu, 25. kolo, čtvrtek 19.12.2019

Piráti Chomutov

5:3
2:0, 2:2, 1:1
Branky a nahrávky: 4. Půlpán (Štefka), 17. Půlpán (Joudal, Pavlata), 23. Kloz, 28. Hebek (Kloz), 41. Půlpán – 26. Vostiňák (Spudich), 39. Čech, 54. Döring (Perný, Vostiňák). Rozhodčí: Mejzlík - Hájková, Jiruška. Vyloučení: 6:7. Bez využití. V oslabení: 2:1. Diváci: 70. Střely na branku: 33:28. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1, 4:2, 5:2, 5:3.
Dynamo Pardubice: Borovička – Joudal, Hebek, Vašíček, Kubíček P., Koudelka, Špinka – Pavlata, Matuška, Jirout, Pilař, Kubíček J., Nekvinda, Kloz (C), Burda, Novotný, Půlpán, Štetka, Macas.
Piráti Chomutov: Bajgar – Poch, Frollo, Perný, Rusín, Kovár, Rykl, Jenček, Döring – Spudich, Šugár, Šilar, Czingel, Vostiňák, Čech (C), Pavlák, Rindoš.

Začátek zápasu byl poněkud vlažnější, postupem času se do hry dostávaly lépe Pardubice, za které ve 4. minutě otevřel skóre Matěj Půlpán, který byl rozjetý od půle hřiště a svůj nájezd na Bajgara proměnil. Na druhý gól v utkání čekal Matěj Půlpán pouze 13 minut, když mu před odkrytou bránu nahrával Filip Joudal, a tak měl již lehkou práci uklidit puk mezi tři tyče.

Na začátku druhé třetiny Chomutov hrál přesilovou hru, skoro celou dobu byl natlačen v útočném pásmu, ale po vyhození puku Dynama z obranného pásma, vyjel pro uklidnění a rozehrávku kotouče brankář Bajgar, který avšak svoji chybou dal předvánoční dárek Matějovi Klozovi, který s klidem poslal puk do úplně odkryté brány a navýšil náskok Dynama na tři branky. Netrvalo dlouho a Chomutov snížil na 3:1, taktéž v oslabení, při kterém se do samostatného úniku dostali hráči Jan Spudich a Jan Vostiňák, přičemž druhý jmenovaný poslal puk za záda Borovičky. O 2 minuty déle Dynamo hrálo opět v oslabení a Tomáš Hebek se dostal až před hostujícího Bajgara, kterého si hravě položil na zem a zvýšil stav utkání na 4:1. Minutu před koncem druhé třetiny hosté dostali výhodu trestného střílení, ke kterému se postavil Ondřej Čech, ten s obrovským štěstím dostal puk za záda Borovičky. – 4:2

Hned po 15 sekundách třetí třetiny zaskočil hostující obranu Matěj Půlpán, který prokličkoval přes dva hráče a bezprostředně uklidil puk do horního rohu branky. Poslední gól utkání si připsali hosté, když se v útočném pásmu dostal k puku Filip Döring a procpal puk se štěstím do branky. Konečný stav tak stanovil na 5:3 pro Dynamo.